Dzieci Bhaala - Children of Bhaal

Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

AR0511 - Wieża Durlaga - Podziemia, poziom I
by Shinigami


I poziom podziemi Wieży Durlaga

No, teraz koniec zabawy. Na tym piętrze aż roi się od pułapek i stworów. Spotkasz tu między innymi: Szkieleta Wojownika (4000 PD/sztuka), Sobowtórniaka większego (4000 PD/sztuka), Galaretę musztardową (2000 PD/sztuka), Golema z ciała (2000 PD/sztuka), oprócz tego pająki, szkielety itd. Całe to tałatajstwo będzie chciało dobrać Ci się do skóry, ale zostało jeszcze parę poziomów i jakoś trzeba się z tym zmierzyć. Ponadto jest tu pełno ukrytych drzwi. Na razie pójdź prosto, aż dotrzesz do zamkniętej windy i czterech strażników (1, 2, 3 i 4). By zejść niżej, musisz dla każdego z nich wykonać zadanie. By je wykonać, konieczne będzie zwiedzenie całego podziemia.


Porozmawiaj z pierwszym strażnikiem (1), a usłyszysz od niego zagadkę:

Jestem przekleństwem wojownika
Kradnę jego przyszłość
Szpecę jego przeszłość
Im więcej posiada, tym mniej oddać gotów
Niewolnikiem zostaje
Błyszczących przedmiotów
Lecz wciąż głód czuję. Nakarmcie mnie tym, co błyszczy się ponad wszystko inne.

Należy mu przynieść Błyskający światłem szmaragd, który jest ukryty w stosie skarbów (5). Kiedy mu go oddasz, strażnik przedstawi się jako Skąpstwo, po czym zniknie (2000 PD).


Zagadaj teraz do drugiego strażnika (2). Usłyszysz kolejną zagadkę:

Jestem zgubą wojownika
W ciemność jego duszy wnikam
Dygocze i płacze przeze mnie
Na kolana rzucony
Ręki podnieść niezdolny
Dla swej własnej obrony.
Lecz wciąż śpię. Obudź mnie.

By go obudzić, należy uderzyć w gong (6). Niestety niezbędny jest do tego odpowiedni młotek. Po odnalezieniu trzonka (7, leży w beczce) i główki młotka (8, leży w jednym z regałów), połącz je w kuźni (9) w jedną całość. Następnie udaj się uderzyć w gong (6). Gdy to uczynisz, wróć do strażnika, który tym razem przedstawi się jako Strach i zniknie (2000 PD).


Pora porozmawiać z trzecim strażnikiem (3). Kolejna zagadka brzmi następująco:

Jestem przeznaczeniem wojownika
Wynoszę go ponad jego braci
Rozgłaszam jego czyny
Tam gdzie miał poważanie, teraz ma pogardę
Tam gdzie był człowiekiem, teraz jest gigantem
Brak mi jednak czci oddania. Okryjcie mnie chwałą
Przez kroniki mych czynów, duma będzie uczczona
Przez wiedzy przekazanie miecz mój rozbłyśnie chwałą
Wtedy wiedzieć będziecie, żem zadowolony

Należy udać się do biblioteki (10) i przeczytać tam wszystkie księgi. Gdy to uczynisz, usłyszysz zgrzyt w pomieszczeniu na wschodzie (11). Udaj się tam, a natrafisz na tkwiący w skale Miecz Durlaga. Po przeczytaniu ksiąg miecz zaczął świecić, a zarazem zadanie strażnika zostało wykonane. Wróć do niego, a ten przedstawi się jako Duma i również zniknie (2000 PD).


Rozmawiamy z ostatnim strażnikiem (4), od którego usłyszysz ostatnią zagadkę:

Jestem szaleństwem wojownika
Zaufaniem i szacunkiem go przeklinam
Ostrze w cel biegnące, od celu odginam
Do krwi namiętność jego tłumię
I w zamian
łagodniejszym uczuciem go obdarowuję
Lecz pragnę więcej. Dajcie mi słodkiego, karmazynowego napoju śmiechu i namiętności.

Należy mu dostarczyć butelkę wina. Potrzebujesz do tego winogron (12, leżą w szafce) oraz odpowiedniego urządzenia (13) do przerobienia ich w wino (prawdziwe wino, nie jakiś siarkofrut). Niestety urządzeniu brakuje energii, by działać, a generatorowi (14), który mógłby je wprawić w obroty zapodziała się gdzieś dźwignia (15, leży w szafce zamkniętej na klucz. Klucz do niej leży w stosie bogactw (5)), która go uruchamia. Odnajdź ją i włącz generator. Robimy za pomocą winogron i prasy butelkę wina i odnosimy ją duchowi (4000 PD).

Uwaga: Strażnik nie przyjmie butelki do czasu, aż pozostali strażnicy nie będą wolni (widać nie lubi pić w samotności).


Kiedy już zostaną uwolnieni wszyscy strażnicy, ten przedstawi się jako Miłość i stwierdzi, że musi zostać zabita w tym miejscu. Pojawią się też pozostali strażnicy, z którymi trzeba będzie stoczyć batalię (Miłość - 3000 PD, Duma - 2500 PD, Strach - 2200 PD, Skąpstwo - 2500 PD, Krótki miecz +1). Nie jest to bynajmniej jakaś zgraja rębajłów, do walki lepiej solidnie się przygotować. Kiedy uda Ci się dokonać ich eksterminacji, przy jednym z nich znajdziesz kamień strażniczy, który umożliwi nam zejście na niższy poziom.