Dzieci Bhaala - Children of Bhaal

Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

AR0514 - Wieża Durlaga - Podziemia, poziom IV
by Shinigami


IV poziom podziemi Wieży Durlaga

Twoja przygoda w Wieży Durlaga prawie dobiegła końca. Znajdujesz się na ostatnim piętrze, mimo wszystko jest to dość spory obszar z wieloma pułapkami i niebezpieczeństwami. Nieopodal spotkasz fantom Durlaga (1). Twierdzi on, że musisz odkryć trzy ścieżki, by móc iść dalej. Nie pozostaje Ci nic innego, jak ich poszukać. Pora się rozejrzeć po okolicy.

Udaj się korytarzem na wprost, aż dotrzesz do czegoś na wygląd zbrojowni (2). Spotkamy tam ducha Islanne, który może Cię teleportować na zewnątrz. Na razie nie zgadzaj się na tę propozycję, gdyż zadanie w Wieży jeszcze nie zostało zakończone. Otwórz drzwi do sąsiedniego pomieszczenia, które wygląda jak kuźnia (3). W środku pieca leży kamień strażniczy, który musisz zabrać z sobą. Kamienia chronią jednak dwa Upiorniki (2000 PD/sztuka) odporne na pociski, a co za tym idzie pokonać je można tylko magią lub w zwarciu. Zejdź teraz drugim korytarzem, aż dotrzesz do pomieszczenia z runicznym dywanem (4). Od tej zabawki należy trzymać się jak najdalej. Stanięcie na nim spowoduje wyzwolenie pułapek, które bardzo szybko wyślą Cię na drugi brzeg. Dywan należy wyłączyć. By to zrobić, musisz udać się do pomieszczenia kontrolnego (5) i przełączyć dźwignię. Nie ma możliwości jej ruszenia bez kamienia strażniczego. Teraz wróć do pomieszczenia z dywanem i splądruj skrzynie przy grobowcach. Jeden z grobowców (6) jest inny niż wszystkie - przeteleportuje Cię do komnaty z czterema Kamiennymi golemami. Od trzech z nich usłyszysz co nieco o tym, co się wydarzyło w wieży, a jeden zada Ci zagadkę. Kiedy odpowiesz prawidłowo (odpowiedź numer 1), zostaniesz przeniesiony do punktu wejścia. W ten oto sposób odkryta została pierwsza ścieżka.


Wróć do pomieszczenia z dywanem i idź dalej na dół. W komnacie, do której trafisz (7) aż roi się od pająków. Spotkasz konkretnie: Pająki przenikające (1400 PD/sztuka), Pająki Mieczowe (2000 PD/sztuka) oraz jednego Astralnego pająka przenikającego (4000 PD/sztuka). Ponadto bez Ettercapów (650 PD/sztuka) nie może być zabawy, a co za tym idzie bez antidotum lub zaklęcia spowolnienie trucizny ani rusz. Po oczyszczeniu komnaty podejdź do Kamiennego golema (8). Będziesz musiał odpowiedzieć na kilka jego zagadek. Ma ich 3 zestawy:

Jeśli pierwsze pytanie będzie brzmiało:

Jeśli uważacie Durlaga, syna Bolhura 'Grzmiącego Topora', za swego krewnego, to dobrze będziecie znali rodzinę, która zbudowała to miejsce. Jak miał na imię najstarszy syn Durlaga, chluba klanu? Odpowiedź brzmi Kiel, a na następne zagadki: Zabójca Trolli, Grzmiący Topór.

Jeśli pierwsze pytanie będzie brzmiało:

Jeśli uważacie Durlaga, syna Bolhura 'Grzmiącego Topora', za swego krewnego, to dobrze będziecie znali rodzinę, która zbudowała to miejsce. Jak miał na imię najmłodszy syn Durlaga, przyszłość klanu? Odpowiedź brzmi Fuernebol, a na następne zagadki: Zabójca Trolli, Grzmiący Topór.

Jeśli pierwsze pytanie będzie brzmiało:

Jeśli uważacie Durlaga, syna Bolhura 'Grzmiącego Topora', za swego krewnego, to dobrze będziecie znali rodzinę, która zbudowała to miejsce. Jak miała na imię matka synów, matrona klanu? Odpowiedź brzmi Islanne, a na następne zagadki: Zabójca Trolli, Grzmiący Topór.

Gra wylosuje któryś z tych zestawów, choć jak widać różnica tkwi tylko w pierwszym pytaniu. Kiedy odpowiesz prawidłowo, zostaniesz przeniesiony ponownie do komnaty z czterema Kamiennymi golemami. Znowu jeden z nich zada Ci zagadkę, a gdy odpowiemy prawidłowo (odpowiedź numer 3) na jego pytanie, ponownie zostaniemy przeteleportowani do punktu wejścia. Druga ścieżka stanęła otworem.


Do trzeciej ścieżki również będziesz potrzebować kamienia strażniczego. By go zdobyć, wchodzimy na teren wykutych jaskiń. Jest tutaj wiele komnat za ukrytymi drzwiami, również samo przejście jest ukryte (9). Na ziemi możemy znaleźć też zielony śluz. Jeśli na niego nadepniemy, zaczną Ci ulatywać punkty życia, wiec lepiej uważać, gdzie stawia się nogi. Ponadto spotkasz tutaj: Większe Ghule (1000 PD/sztuka), Ghasty (650 PD/sztuka) i Pełzacze kryptowe (420 PD/sztuka). Głównym celem jest odnalezienie Graela (10) (5000 PD), który ma kamień strażniczy. Pomimo konwersacji, trzeba będzie z nim walczyć. Kiedy kamień strażniczy znajdzie się w Twoim posiadaniu, udaj się na wschód, gdzie znajduje się ukryte wejście do komnat (11). Znajduje się tam też skarbiec (12) oraz tron, na który musz kliknąć. Nie otworzymy drzwi prowadzących do skarbca bez kamienia strażniczego Graela. Kiedy to uczynisz, zostaniesz przeniesieny ponownie do komnaty z Kamiennymi Golemami. Ponownie jeden z nich zada nam zagadkę. Gdy odpowiesz prawidłowo (odpowiedź numer 3), zostaniesz przeniesiony do punktu wejścia. Porozmawiaj z fantomem Durlaga (1), a ten zaprowadzi Cię do niedostępnego wcześniej pomieszczenia i otworzy nam do niego drzwi (13), po czym zniknie. W komnacie tej spotkasz Clair De'lain - ostatnią z grupy poszukiwaczy przygód, która weszła tu przed nami i której ciała już widzieliśmy. Utniesz sobie z nią krótką pogawędkę na temat Upiornego Rycerza i magicznego lustra. Nie ma za dużego sensu rzucać zaklęć ochronnych, gdyż sam demon za chwilę je rozproszy. Demona można pokonać na dwa sposoby:

1. po prostu go zaatakować i wysłać do piachu (15000 PD);

2. stłuc lustro, wtedy zostaną stworzone lustrzane kopie, które zaatakują zarówno demona, jak i Ciebie. Demon powinien polec z ręki własnej kopii, a przynajmniej solidnie oberwać.Zakończenie

Tak czy owak wejdź po schodach na górę. Po ubiciu bestii zabierz z jej ciała Pawęż +1 i Sztylet: Pożeracz Dusz. O tym sztylecie opowiadał Hurgan Kamienne Ostrze w Brodzie Ulgotha, a co za tym idzie - będzie on jeszcze potrzebny. Ponadto spotkasz tutaj Daltona - syna Therelli z Brody. Po rozmowie z Tobą, chłopach wróci do domu, a Ty opuść leże bestii. Na pożegnanie możesz uciąć sobie ostatni dialog z Clair De'lain lub możesz ją też zabić bez straty reputacji (900 PD, Miecz długi +1). Udaj się teraz do Islanne, która przeniesie Cię na zewnątrz Wieży Durlaga. Nie mamy tu już nic do roboty, pora wracać do Brody Ulgotha.