Dzieci Bhaala - Children of Bhaal

Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

AR3000 - Las Ostrych Kłów
by Shinigami (+ częściowa korekta by Alvarez)Wstęp

Na tej lokacji jest sporo pająków (bez antidotum lub zaklęcia Spowolnienie trucizny mogą być problemy). Możesz się tu natknąć na: ogromne pająki (270 PD), olbrzymie pająki (450 PD), pająki przenikające (1400 PD), pająki mieczowce (2000 PD) i pająki-upiory (1400 PD), jak również Tasloi'e (35 PD) i Ettercapy (650 PD).

Ponadto znajdują się tu trzy pułapki z pajęczyną (oznaczone na mapie czerwonym kwadratem), tak do wykrycia, jak i ich rozbrojenia wymagane jest 50% danej umiejętności.

Możesz się stąd udać na północ do Peldvale, na zachód do Kniei Larsa lub na południe do Równiny Ostrych Kłów (mapa 3500).Czerwoni magowie

Spotkasz tu grupę czterech czerwonych magów z Thay (1). Dendak (1200 PD, szata ochrony przed elektrycznością, mikstury uzdrowienia, pierścień energii), Brendan (300 PD, szata ochrony przed chłodem, zwoje Zbroi i Płonących dłoni), Lasala (300 PD szata ochrony przed chłodem, zwoje Śliskości, Ochrony przed petryfikacją) i Diana (600 PD, szata ochrony przed ogniem, zwoje Ociemniałości i Płomieni Agannazara). Nie są zbyt szczęśliwi z Twojej obecności i atakują. Jeśli masz w drużynie Edwina, odbędzie się krótka konwersacja miedzy nimi i wtedy czwórka magów odejdzie, lepiej jednak ustawić Edwina na tyle daleko, by odbyła się normalna, kończąca się walką konwersacja.Fahrington

Na północnym zachodzie spotkasz też Fahringtona (2). Jeśli Twoja reakcja jest wyższa niż 7 powie, że Tasloi ukradli mu magiczny pergamin po czym uciekli do legowiska Ettercapa i pewnie już nie żyją. Jednak Ettercap może mieć wciąż ten zwój. Wzmiankowanego Ettercapa znajdziesz na wschodzie (3) - 650 PD, po jego zabiciu wróć ze zwojem do Fahringtona, otrzymasz 300 PD i wręczony mu przed chwilą przeklęty zwój otumanienia, który rzekomo ma poprawić Twoją aurę.

Uwaga: Jeśli Twoja reakcja jest niższa niż 8, Fahrington nie będzie chciał z Tobą rozmawiać, niemniej dalej będziesz mógł wykonać zadanie zwracając mu zwój.