Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Eldoth Kron

by Karanith & Shinigami


Siła: 16 Imię: Eldoth Kron
Zręczność: 12 Rasa: Człowiek
Kondycja: 15 Płeć: Mężczyzna
Inteligencja: 13 Klasa: Bard
Mądrość: 10 Charakter: Neutralny Zły
Charyzma: 16
Biografia:

Zapytany o przeszłość, ELDOTH zacznie opowiadać z takim wyrazem twarzy, jakby każde jego słowo wywierało na słuchaczach niezwykłe wrażenie i oślepiało ich swym blaskiem. Stwierdzi, iż pochodzi z wyspiarskiego królestwa Ruathym, które jako nastolatek opuścił, kierując się ku Waterdeep. Posiadał wrodzony talent poetycki i pieśniarski, który doszlifował do perfekcji ucząc się w szkole Nowym Olamn, dzięki pieniądzom pożyczonym od jednej z oddanych mu kochanek. Najwyraźniej jego muzyczne talenty odzwierciedlały się w umiejętności manipulowania emocjami innych. W swej opowieści Eldoth pominął życie w Waterdeep, na co niewątpliwie wpłynęła próba umówienia się na schadzkę z Aleeną Palidinstar. Piergeiron, władca miasta, odkrył, że jakiś dyletant stara się wykorzystać jego córkę i wpadł we wściekłość. Eldoth najpewniej uciekł z Waterdeep, uznając, iż nadszedł czas na zmianę klimatu.

Miejsce spotkania:

Knieja Otulisko (1600) (1), stoi na północny wschód od wejścia do lokacji.

Ocena:
Karanith:

W niemodowanym Baldur's Gate bardowie są strasznie słabi i Eldoth nie jest wyjątkiem. Jego specjalna zdolność wytwarzania strzał nie przydaje się. Jego jedynym (i niezbyt dużym) plusem jest zadanie z córką Entara Srebrnej Tarczy: Skie. Ową złodziejkę można przyłączyć tylko kiedy Eldoth znajduje się w drużynie. Podsumowując: odradzam.

Ocena: Zalety: Wady:
2/10

• można dzięki niemu przyłączyć Skie

• brak prawdziwych zalet

Shinigami:

Jako bard jest w zasadzie do niczego. Zarówno w walce jak i w magii jest słaby. Można go przyłączyć tylko dla Skie lub jego wysokiej wiedzy.

Ocena: Zalety: Wady:
3/10

• można dzięki niemu przyłączyć Skie
• wysoka wiedza

• niska zręczność
• ogólnie słaby NPC

Kinski:

"Lepiej być tchórzem niż nieboszczykiem". Typowy przeciętniak. Ma wprawdzie zdolność Stworzenie Zatrutych Strzał (tworzy 5 szt.), ale Strzały ukąszeń mają mocniejszą truciznę, są dostępne w większych ilościach i szybciej. Poza tym jego obecność w drużynie będzie wymagała drugiej połówki, czyli złodziejki Skie (dużo tych par...). Ma biegłości w lekkich mieczach, łukach i włóczniach (*). Coś tam pomoże - tu strzeli, tam rzuci Magiczny pocisk lub Ociemniałość, coś ukradnie, a to pieśń zagra, od czasu do czasu zada cios w plecy (mnożnik x4 po 9. poziomie). Taki zwyczajny, niczym nie wyróżniający się drugoplanowiec. No, ale i oni są użyteczni.