Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Kagain

by Karanith & Shinigami


Siła: 16 Imię: Kagain
Zręczność: 12 Rasa: Krasnolud
Kondycja: 20 Płeć: Mężczyzna
Inteligencja: 15 Klasa: Wojownik
Mądrość: 11 Charakter: Praworządny Zły
Charyzma: 8
Biografia:

Zapytany o przeszłość, KAGAIN spogląda tylko na pytającego tak, jakby mówił, by zajął się on własnymi sprawami, jeśli chce jeszcze mieć czym gryźć jedzenie. Wszystko wskazuje na to, iż był członkiem mrocznej drużyny najemników i że ma dość poważną obsesję na punkcie bogactwa. Wszelkie inne informacje Kagain zachowuje dla siebie.

Miejsce spotkania:

Beregost (3300) (13), można go znaleźć w budynku znajdującym się na północ od Gospody Feldeposta.

Ocena:
Karanith:

Kagaina poznajemy w jego "biurze", gdzie zleca nam odnalezienie pewnej karawany. Zadnie będzie wykonane, jeśli wejdzie się z nim do lokacji na północ od Beregostu. Karawana, co prawda, została złupiona, ale krasnolud i tak zostanie w drużynie (o ile reputacja utrzyma się na odpowiednio niskim bądź wyśrodkowanym poziomie). Krasnolud ma najwyższą w grze kondycję, zapewniającą mu szczątkową regenerację. Idealnie nadaje się do powstrzymywania wrogów przed atakowaniem drużynowych łuczników, magów i uzdrowicieli. Niestety, *tylko* do tego. Świetny zbrojny dla złych drużyn.

Ocena: Zalety: Wady:
8/10

• wysoka kondycja
• niskie Trak0

• niska zręczność
• nadaje się tylko do zwarcia

Shinigami:

Bardzo dobry zbrojny. Jeśli damy mu rękawice zręczności, może być on bardzo groźnym przeciwnikiem.

Ocena: Zalety: Wady:
9/10

• wysoka kondycja zapewnia szczątkową regenerację
• dobry zbrojny

• niska zręczność

Kinski:

"Nie chce mi się teraz gadać". Żądny złota karakan jest niedopracowany, bo przy przyłączeniu brakuje mu rasowych bonusów +5 do rzutów obronnych (śmierć, różdżki, czary). Po awansie defekt zostaje naprawiony. Klasyczny mały twardziel i czołgowy terminator. Może walczyć zarówno w zwarciu , jak i na dystans (warto wspomóc go Rękawicami zręczności) korzystając tylko z jednej biegłości - toporów (****). Ma też po punkcie w broniach strzeleckich i obuchowych. Szybko przyłączany, bo już w Beregoście, a jego zadanie można załatwić od ręki. Jego obecność wyklucza Yeslicka, z którym ma konflikt. Ale wiadomo - niezgodność charakterów, a Kagain bardziej pasuje do tych złych (Edwin lub Xzar, Montaron, Viconia).