Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Kivan

by Karanith & Shinigami


Siła: 18/12 Imię: Kivan
Zręczność: 17 Rasa: Elf
Kondycja: 14 Płeć: Mężczyzna
Inteligencja: 10 Klasa: Łowca
Mądrość: 14 Charakter: Chaotyczny Dobry
Charyzma: 8
Biografia:

Zapytany o przeszłość, KIVAN powiedział, że dotarł tu z lasów Shilmistra, choć ostatni raz odwiedził rodzinne strony bardzo dawno temu. Wędruje po świecie targany najmroczniejszym pragnieniem – zemstą. Kivan i jego małżonka Deheriana kilka lat temu wybrali się na romantyczną wycieczkę i zostali napadnięcie przez oprychów. Pojmano ich, a potem torturowano, ku uciesze Tazoka – półogra, który dowodził bandą. Jemu udało się uciec, ale Deheriana nie przeżyła. Kivan jest mężczyzną małomównym, który niełatwo zawiera przyjaźnie. Najwyraźniej nie będzie czerpał żadnych przyjemności z życia, dopóki nie zemści się za utraconą miłość.

Miejsce spotkania:

Wysoki Żywopłot (3200) (5), stoi na wschodniej drodze do siedziby Thalantyra.

Ocena:
Karanith:

Kivan jest drugim, po Coranie, najlepszym łucznikiem w grze. Jednak w przeciwieństwie do niego, łowca świetnie sobie radzi w zwarciu. Można go przyłączyć zanim się dojdzie do Nadbrzeżnego Traktu. Przeszkadzać może tylko niska kondycja łowcy, ale jeśli wcześnie się go przyłączy, nie będzie stanowić wielkiego problemu. Świetny w zwarciu i na dystans, brak ograniczeń z zbrojach - polecam!

Ocena: Zalety: Wady:
9/10

• siła i zręczność
• specjalizacja w łukach
• niskie Trak0

• brak większych wad

Shinigami:

Kivan, tak samo jak Coran, jest świetnym łucznikiem. Różnica między nimi polega na tym, że Kivana możemy przyłączyć w zasadzie na początku gry. Niska kondycja daje mu mało PŻ, ale jeśli ustawimy go w drugiej linii, to nie będzie to miało większego znaczenia.

Ocena: Zalety: Wady:
8/10

• dobry łucznik

• odrobinę za niska kondycja

Kinski:

"Nie traćmy czasu na puste gadanie". Podobny do Corana, ale ma klasę łowcy i jest szybciej dostępny (Wysoki Żywopłot, Coran w Kniei Otulisko). Pod względem bojowym obaj reprezentują podobny poziom (m.in. mają tę samą rasową premię, używając mieczy i łuków), jednak w przypadku walki na dystans ze wskazaniem na wieloklasowca. Kivan ma wysoką bazową siłę (tylko on, Shar Teel i Minsc mają 18/##), z drugiej strony w grze nietrudno ją podnieść, a we Wrotach Baldura łatwo (rękawice, mikstury).
Technicznie postać ma drobne errory - nieprawidłową wartość krycia się w cieniu - 20% zamiast 21% i brakuje jednej zdolności Zauroczenia zwierząt (na wszystkich przyłączanych poziomach). Biegłości - włócznie, ciężkie miecze, łuki (**). Niższą kondycją nie ma się co specjalnie przejmować - wszyscy zbrojni w ważniejszych walkach będą obrywać (częściej lub rzadziej, ale będą). Uwaga na konflikt z Viconią.