Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Minsc

by Karanith & Shinigami


Siła: 18/93 Imię: Minsc
Zręczność: 15 Rasa: Człowiek
Kondycja: 15 Płeć: Mężczyzna
Inteligencja: 8 Klasa: Łowca
Mądrość: 6 Charakter: Neutralny Dobry
Charyzma: 9
Biografia:

Zapytany o przeszłość, MINSC z dumą oświadczył, że jest berserkerem pochodzącym z Rashemenu, krainy znajdującej się na dalekim wschodzie. Właśnie odbywa „dajemma” – rytualną podróż ku męskości. Stwierdził, że poszukuje przygód i bitewnej chwały. Ma również honor być gwardzistą młodej wychlaran z Rashemenu imieniem Dynaheir. Dodał, że jeśli ktoś spróbuje ją skrzywdzić, wbije mu do głowy szacunek do niej. Nie wie, dlaczego Dynaheir powiodła ich na Wybrzeże Mieczy, ale jego lojalność nie podlega kwestii. Jeśli będzie dobrze jej służył i wykaże się w bitwach, to być może – kiedy powróci w rodzinne strony – zostanie przyjęty w szeregi berserkerów spod znaku Lodowego Smoka. Póki co, jedynym godnym uwagi doświadczeniem, które go spotkało podczas podróży, było zdobycie zwierzęcego towarzysza – „Boo”, którego uważa za miniaturowego wielkiego kosmicznego chomika. Być może takie istoty żyją w Krainach, ale Minsc najwyraźniej zbyt wiele razy oberwał po głowie. Wydaje się być przyjaznym gościem, chyba jednak zbyt chętnie pozwala się opanować przez swą berserkerską naturę.

Miejsce spotkania:

Nashkel (4800) (9), środek miasta, stoi na drodze przed koszarami.

Ocena:
Karanith:

Minsc to mocny zbrojny. W walce na dystans ustępuje co prawda Kivanowi i Khalidowi, ale dobrze sobie radzi. Natomiast, dzięki swojej sile, jest świetny z oburęcznym mieczem. Ciekawą umiejętnością jest Berserk: w czasie walki, traci się kontrolę nad łowcą, w zamian za premie do cech fizycznych. Po wyjściu z szału, berserker otrzymuje 15 punktów obrażeń, co często przesądza o życiu lub śmierci postaci. Używać na własne ryzyko! Minska polecam każdej dobrej drużynie, poszukującej silnego zbrojnego.

Ocena: Zalety: Wady:
8/10

• wysoka siła
• specjalizacja w ciężkich mieczach i łukach
• niskie Trak0
• umiejętność specjalna: Berserk: raz na dzień

• brak większych wad

Shinigami:

Minsc to bardzo dobry zbrojny. Można by go porównywać do Khalida. Ponadto ten jego chomik Boo :)

Ocena: Zalety: Wady:
8/10

• siła
• biegłości w łukach i ciężkich mieczach
• umiejętność specjalna: Berserk: raz na dzień

• brak większych wad

Kinski:

"Skopać tyłki w dobrej sprawie!" Ma najwyższą bazową siłę 18/93, ale też niższą niż wymaga tego klasa mądrość. Na szczęście ta druga cecha nie ma znaczenia w przypadku łowcy z Rashemenu. Zresztą czy ktoś, kto rozmawia z chomikiem może być mądry. Wyjątkowy pewnie tak.
Posiada bazowo zaniżoną wartość krycia się w cieniu (20% zamiast 21%) i brakuje mu jednej zdolności Zauroczenia zwierząt (przydaje się). Biegłości - ciężkie i lekkie miecze, łuki (**). Zdolność specjalna berseker - działa 2 tury, zwiększa tymczasowo PŻ o 15, ale postać atakuje wszystkie istoty wokół, jeśli zauważy wrogo nastawionego przeciwnika. Tworzy parę z Dynaheir i ma konflikt z Edwinem.
Alternatywny niedorozwój postaci - miecz oburęczny Berseker i jazda!