Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Skie Srebrna Tarcza

by Karanith & Shinigami


Siła: 11 Imię: Skie Srebrna Tarcza
Zręczność: 18 Rasa: Człowiek
Kondycja: 15 Płeć: Kobieta
Inteligencja: 15 Klasa: Złodziej
Mądrość: 8 Charakter: Neutralny Dobry
Charyzma: 13
Biografia:

Zapytana o przeszłość, SKIE wybełkocze, iż jest córką Entara Srebrnej Tarczy, jednego z wielkich książąt Wrót Baldura. Jej najwyraźniej bezpieczne życie wypełniała nauka tańca, historii i języków. Była niezwykle zwinna, dzięki czemu okazała się niezłą tancerką, jednakże wrodzona zręczność umożliwiła jej przede wszystkim wymykanie się z posiadłości. Najwyraźniej bardziej pociągały ją mniej miłe okolice Wrót Baldura, choć raczej nie zdawała sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Podczas jednej z eskapad spotkała czarującego Eldotha i pomyślała, że może on jej pomóc prowadzić życie, jakiego pragnęła. Skie ufa mu bezgranicznie – chyba aż za bardzo.

Miejsce spotkania:

Pierwsze piętro domu Entara Srebrnej Tarczy (6), w północno-zachodniej części Wrót Baldura (0100). Wymagany jest Eldoth w drużynie.

Ocena:
Karanith:

Córka Entara Srebrnej Tarczy, której "porwanie" zleca nam Eldoth. O ile zadanie jest ciekawe, to postać jest, niestety, nie warta zachodu. Sama postać jest trochę bez sensu, statystyki przypominają te Imoen (tylko gorzej rozłożone). Jest to gorsza wersja Imoen, w dodatku dostępna dopiero we Wrotach Baldura. Krótko mówiąc: postać niewiele warta.

Ocena: Zalety: Wady:
3/10

• brak większych zalet

• przyłącza się dopiero we Wrotach Baldura
• gorsza wersja Imoen

Shinigami:

Ponownie gorsza wersja Imoen. Przyłącza się dopiero we Wrotach Baldura, a na dodatek trzeba mieć w drużynie Eldotha. Nie warto zawracać sobie nią głowy.

Ocena: Zalety: Wady:
3/10

• brak większych zalet

• przyłącza się zbyt późno
• Imoen znacznie lepsza

Kinski:

"Złamałam paznokieć!". Klasyczny, jednoklasowy łotrzyk z wysoką zręcznością i standardowymi biegłościami - bronie strzeleckie, lekkie miecze, łuki (*). Przeciętniacy też są potrzebni, a jako jednoklasowiec szybko uzyska mnożnik x4 ciosu w plecy (siłę łatwo podnieść, więc jako tako będzie skuteczna). Tworzy parę z Eldothem (również może używać ciosu w plecy...), czyli z kolejnym niczym nie wyróżniającym się jednoklasowcem.