Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Taktyki - Centeol

by Vinci


Jessssstem przeklęta. Arcymag - Jon Icarus - rzucił na mnie klątwę za bezeceństwa,
jakich ssssię dopuśśściłam przeciwko niemu i jego żonie. Kochałam go, ale teraz go nienawidzę,
tak jak nienawidzę was i wszszszystkich innych. Pająki... zabić ich wszyssssstkich.

Przeciwnik:

Centeol ([Brak], 1000 PD)


Vinci: Walka z pozoru łatwa, ale początkującym może nastręczyć problemów. Sama Centeol jest bezbronna i nie warto zawracać sobie nią głowy. Za to przyzywane przez nią pająki, to już poważniejsze wyzwanie.

Przed walką należy wyposażyć się w antidotum. W ogóle powinniśmy mieć ich parę na stanie wybierając się do Knieji Otulisko. Pająki mogą nas zatruć, a to często kończy się zgonem, jeśli szybko nie łykniemy jakiegoś lekarstwa, bądź nie użyjemy odpowiedniego czaru (nasza postać może mieć Spowolnienie trucizny w zdolnościach specjalnych, taką umiejętność ma też Dynaheir). Wyjątkiem są Pająki mieczowce, one nie mają gruczołów jadowych, ale są za to śmiertelnie szybkie. Mają aż 4 ataki na rundę, na realia BG I, to bardzo dużo. Trzeba się ich szybko pozbyć. Najlepiej wysłać na pierwszy ogień wojownika z antidotami i wysoką klasą pancerze. Niech ochrania i wspomaga go kapłan. Reszta niech wali z dystansowych broni w atakujące go pająki.

Przydatna jest też magia. Można użyć Różdżki przywoływania, żeby pająki miały co robić, gdy będziemy faszerować je strzałami. Jednak taka różdżka to cenna rzecz i trochę jej szkoda (zawsze tak oszczędzam, miksturki też, a potem kończę grę z różdżkami z pełnymi ładunkami i stosem mikstur :P). Dobrze sprawuje się też, rzucona w odpowiednie miejsce Kula ognia i Eksplodująca czaszka, ale trzeba uważać, bo miejsca jest mało i można zranić naszych. Z czarów trzeciego poziomu warto też użyć Przyspieszenia. Wtedy nasz team zamienia się w Super-Błyskawiczną-Techno-Zabójczą Maszynę do Cięcia i Ciachania. Rachu-ciachu i po strachu ;)