Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Taktyki - Sarevok i jego obstawa

by Gawith


Rzeczywiście jesteśmy jedną rodziną. Nikt inny nie ośmieliłby się mi sprzeciwić.
Oczywiście i tak nie ma to znaczenia. Ostatecznie ja zwyciężę... i dla Krain nastanie nowa era...

Przeciwnicy:

Sarevok (0 PD)

Angelo (wojownik/mag, 9800 PD)

Semaj (mistrz przywołań, 3000 PD)

Tazok (wojownik, 4000 PD)


Gawith: Najważniejsze to zabić maga, potrafi nieźle namieszać swoimi czarami. Ma ochronki, ale zmasowany atak łuczników szybko go wykończy. Warto zająć pozostałą część wesołej brygady przyzwańcami, gdyż wspólnie mogą nam poprzeszkadzać.

Ważne, by szybko uniemożliwić Angelowi strzelanie - przywołujemy koło niego grupkę szkieletów lub wysyłamy wojownika z butami szybkości.

Teraz eliminujemy wrogów pojedynczo. Przyzwańców nam nie braknie (ważne, by przed walką zapamiętać dużo odpowiednich czarów), więc atakujemy z dystansu. W walce wręcz, szczególnie na szalonym, nie mamy większych szans (ciężko nadążyć z leczeniem...).

Warto popróbować z czarami typu Horror, Zamęt, Pajęczyna, Oplątanie, itd., itd., chociaż jeśli używamy przyzwańców może się to obrócić na naszą niekorzyść. Na drużynę oczywiście Psalm, Przyspieszenie, Błogosławieństwo, Ochronę przed ogniem, Lustrzane...

Gra kończy się po zabiciu Sarevoka, ale dochodząc już tu warto poświęcić chwilę czasu i dla satysfakcji wykończyć wszystkich - tak przynajmniej uważam... ;)

To by było na tyle w pierwszej odsłonie Baldur's Gate, czas na boje epickie, które ma w swojej ofercie kontynuacja - smoki, lisze, przepotężni magowie, półbogowie - czyli to, co tygryski lubią najbardziej!