Dzieci Bhaala - Children of Bhaal

Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Taktyki - Taugosz Khosann

by Vinci


Nauczycie się respektu, dumne koguty! Do mnie Szpony!
Te szczenięta nie pasują do nas! A więc są przeciwko nam!

Przeciwnicy:

Taugosz Khosann (wojownik, 2000 PD)


Vinci: Pamiętam, że kiedyś miałem z tym gościem poważne problemy. Ma spore KP i mocno bije. Wykończyłem go wtedy Miksturkami wybuchu, do tego rzucałem je z poza zasięgu jego wzroku. Trochę to lamerskie, ale cóż, trzeba było sobie jakoś radzić :P

Ogólnie potyczka jest trudniejsza, gdy zaatakujemy Taugosza bez uprzedniego oczyszczenia okolicy. Bandyci walą z łuków i nic dobrego z tego nie wychodzi, dlatego radzę obejść planszę i pozbyć się ich, a Taugosza zostawić sobie na deser.

Gdy już będziemy gotowi, wzmacniamy się zaklęciami typu: Psalm, Błogosławieństwo i jakimiś miksturami dla wojowników zwiększającymi siłę, bądź polepszającymi TraK0. Chociaż to nie jest takie konieczne, gdy mamy dobry team. Teraz można zrobić tak - puścić w okolicę Khossana Pajęczynę i liczyć, że nie wyjdzie mu rzut, a jak już nie wyjdzie, to walić do niego z czego się da na dystans, w tym czarami. Można zgotować mu parę przywołańców, żeby miał co robić, gdy my będziemy przeszywać go strzałami, albo można po prostu wysłać mu naprzeciw naszych zbrojnych. Na bieżąco ich leczyć, gdy tylko oberwą. Do tego można dołożyć próby unieruchomienia Taugosza czarem kapłana Unieruchomienie osoby. Jak nie wyjdzie mu rzut, to wiadomo - dokończenie walki to formalność.

Nasi wojownicy mogą mieć problem z trafieniem go, bo dziad ma sporą klasę pancerza, można wtedy, prócz użycia odpowiednich mikstur, rzucić na nich...Ociemniałość. Tak, nie przewidzieliście się - Ociemniałość. Polepsza ono TraK0 o 10 punktów, a w przypadku walki w drużynie nie wpływa na zasięg widzenia. Taki mały błąd w grze ;)

Ogólnie rzecz biorąc walka nie powinna przysporzyć większych problemów, w końcu to tylko jeden przeciwnik.