Dzieci Bhaala - Children of Bhaal


Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Taktyki - statek na Wyspie Baldurana

by Gawith


Wypiję wasze siły życia, obcy!

Przeciwnicy:

Karoug (większy łakowilk, 8000 PD)

Daese (łakowilk, 3000 PD)

4x Łakowilk (1800 PD)


Gawith: Właściwie wszystkie poziomy są trudne - kolejne poziomy statku są małe i naszpikowane przeciwnikami - wilkami i wilkołakami.

Gdy wchodzimy są wszędzie dookoła i nie ma możliwości odpowiedniego ustawienia się - mag czy złodziej nieraz oberwie. Po pierwsze polecam przetasowanie kolejności w drużynie - zazwyczaj słabsze postaci są na końcu, daj je do środka. Poza tym Przyspieszenie i jeden - dwa czary przyzywające potwory na poziom. Można też pomóc sobie np. Unieruchomieniem osoby (choć rzadko działa ;)).

Na ostatnim poziomie spotkamy Większego Łakowilka i zgraję jego kolesi, w tym maga (który rzuca Horror i też zamienia się w Łakowilka). Po krótkiej rozmowie zacznie się walka. Tu przyzwańce będą raczej niezbędne - lokujemy potwory między naszą drużyną a ich grupką i po kolei eliminujemy. Potrzebujemy broni +4, aby móc zgładzić Większego Łakowilka (miecz Baldurana w skrzyni na ostatnim poziomie - uwaga na pułapkę! - bądź Płomienny jęzor z Wieży Durlaga). Magiczne pociski też świetnie się sprawują.

Przed walką można rzucić na wszystkich Swobodę ruchów, wtedy podczas walki używamy Pajęczyn, Oplątania, itp.