Dzieci Bhaala - Children of Bhaal
Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Bohaterowie niezalezni - E

by Philoos


Imię Miejsce Charakterystyka
Ebron

Doki (AR0300), 1

Żebrak, próbuje wyłudzić od nas pieniądze (Ty! Ty tam! Znam cię! Wisisz Ebronowi pieniądze! Zapłać mi natychmiast!), rzekomo za jakiś zbudowany statek.

Edwin

Doki, Gildia Mae'Vara, II piętro (AR0304) (5)

Znany z pierwszej części czerwony mag z Thay, nie ma jednak względem nas żadnych sentymentów. Pracuje dla Mae'Vara, dostajemy od niego dwa zlecenia, po wszystkim oznajmi, że przejrzał naszą grę prostych i dzikich manier oraz, że wie, gdzie znajdują się dowody zdrady Mae'Vara. Bohater przyłączalny.

Ekim Cyre

Kryjówka Abazigala (AR6001)

Zamienia się we wrogiego wiwernołaka, posiada Pustą buteleczkę po miksturze długiego oddechu - niezbędną do podróży po smoczej kryjówce.

Elanda

Dzielnica Mostów, Karczma Delosara (AR0513) (13)

Przygodna znajoma Haer'Dalisa (Oj! Och, nie... Pamiętam cię! Tyś ten od obietnic i szybkich rąk! Gdzieś TY się podziewał przez ostatni miesiąc, co?).

Eldarin

Losowe spotkanie w mieście (AR0041)

Łowca nagród, posiada Miecz Arabane'a.

Elencja Fielding

Wzgórza Umar (AR1100), 6

Zwykła sprzedawczyni, nie posiada na stanie niczego interesującego.

Eler Had

Saradush, Pałaca Gromnira (AR5002) (1)

Złodziej z obstawy Gromnira Il-Khana.

-

Członek nieukończonej 'drużyny' poszukiwaczy przygód, którą mieliśmy napotkać w Tronie Bhaala. W jej skład oprócz Elera mieli wchodzić: Delga Deepdelver, Helena Jasnoręka, Long Po, Karun Czarny i Berena Elkan. Co ciekawe, ostatnia dwójka finalnie tak jak Eren, została zaadaptowana jako strażnicy Gromnira (jednak z innymi *.cre).

Eliya

Drugi sen z Irenicusem (AR0084)

Kobieta ze snu głównego bohatera, na przykładzie której Irenicus przedstawia różnicę między życiem zwykłego śmiertelnika i istoty obdarzonej boską mocą.

Ellesime

Sen (AR0085)

Sen ma miejsce na drzewie życia dwa dni po rozmowie z Elhanem a Ellesime jawi się w nim jako senna wizja. W jego trakcie Irenicus gromi kilkunastu niewinnych elfów a zjawa opisuje nam konsekwencje uzyskania przez niego mocy Bhaala. Najprawdopodobniej postać nie jest nazwana jej imieniem tylko dlatego, że protagonista jeszcze nie spotkał władczyni Suldanessellaru.

Drzewo życia (AR2806)

Królowa Suldanesselaru, dawna miłość Joneletha. Poprzez swoją imaginację, informuje nas o pasożytach, które wysysają energię z Drzewa życia.

Suldanesselar, pałac (AR2804)

W pałacu budzimy się po ostatecznym starciu z Irenicusem. W wyrazie wdzięczności za uratowanie Drzewa życia oraz Suldanesselaru, Ellesime organizuje ceremonię, na której w obecności całej elfiej społeczności składa nam wyrazy podziękowania oraz symbolicznie wręcza nam Amulet Seldarine.

Sfera kieszeniowa, próba I (AR4500)

Jeden z przeciwników, których musimy pokonać w próbie "zemsty i kary", jeśli mamy zły charakter.

Elhan

Wyjście z Podmroku (AR2500), 2

Przywódca elfów, sprawdza wiarygodność głównego bohatera, zleca odzyskanie świętego elfiego artefaktu - Rhynn Lanthorn.

Ellie

Brynnlaw, Dom Uciech Lady Galveny (AR1612) (7)

Kucharka, jeśli mamy środek nasenny, który kurtyzany wykorzystują do okradania bogatych klientów, można ją przekonać, by dodając go do piwa, uśpiła strażników pilnujących drzwi do piwnic, za którymi więziona jest Klara.

Elminster

zadanie Jaheiry

Pojawia się jako Terminsel. Wręcza nam wiadomość od Jaheiry, gdy ta wyruszy do stanicy Harfiarzy. W pięć dni po zabiciu Dermina może wręczyć Jaheirze szpilę Harfiarzy.

Miasto Sahuaginów (AR2300), 3

Zagadka chochlików - dostajemy od niego sejmitar dla Drizzta, do jego skrzyni należy włożyć fajkę.

Kryjówka Abazigala (AR6000) lub Enklawa Sendai (AR6100)

Pojawia się po rozprawieniu się z czwartym członkiem Piątki, gratuluje nam potęgi i mówi o sposobach dostania się do klasztoru Baltazara.

Eluno

-

Prawdopodobnie pierwotnie wiązał się z planowanym zadaniem z twierdzy kapłana, być może coś z nieukończonym zadaniem Gijjala z domu Malario.

Elyme

Lochy Irenicusa, poziom I (AR0602), 10

Jedna z trzech driadzich konkubin Irenicusa. Możemy zwrócić im wolność oddając znajdujące się w posiadaniu Ilyicha żołędzie ich królowej ze Wzgórz Wichrowych Włóczni. Ponadto Elyme posiada flaszę dżina ze sfery powietrza.

Embarl

Doki, Tawerna Morska Zdobycz (AR0314) (7)

Jego zabicie zleca nam Mae'Var. Embarl przypadkiem usłyszał jak Mae'Var paktuje z gildią Nocnych Noży w sprawie zabicia Renala. Nie musimy rozlewać krwi, wystarczy, że weźmiemy od niego sztylet będący dla naszego zleceniodawcy dowodem śmierci.

Enge

Promenada Waukeen (AR0707), 15

Prowadzi własny sklep.

Enna Hendrick

Wzgórza Umar (AR1100), 10

Żona Erlina Hendricka.

Entu

Slumsy, Kula Sfer (AR0411)

Kapłan z wrogiej drużyny niziołków.

Ercias

Dzielnica Mostów, Pod Pięcioma Dzbanami (AR0511) (6)

Przyjaciel Yoshimo, mile zaskoczony spotkaniem, gdyż myślał, że Yoshi jest martwy. Jaheira rozpoznaje w nim agenta Zhentarimów.

Erlin Hendrick

Wzgórza Umar (AR1100), 10

Wieśniak, wraz z żoną przybył do Imnesvale z zagrożonych farm. W przełyku jednego ze swoich kurczaków ukrywa skarb (Beljuryl), który przyniosła przed śmiercią jego córka po powrocie z jednej z wypraw. Sekret ten za odpowiednią opłatą wyjawić nam może Jeb.

Errard

Saradush (AR5000), 10

Mag dowodzący obroną murów Saradush. Jego śmierci w zamian za ujawnienie miejsca pobytu porwanego Ardica Santele, żąda Kiser Jhaeri.

Ertof Dand

Nieokreślona lokacja

Łotr, atakuje nas ze swoją bandą (Jarden, Turg, Tamile i Wurn), jeśli romansujemy z Jaheirą. Żąda on kosztowności w zamian za darowanie życia naszej półelfiej wybrance.

Eryk Vanstraaten

Dzielnica Cmentarna, Niższe Grobowce (AR0808)

Wchodzi w skład oddziału paladynów wysłanych przez Williama Reirraca jako wsparcie w walce z Bodhi (jeśli poprosiliśmy zakon o wsparcie).

Ewenn, Sekretarz Rady

Dzielnica rządowa, Budynek Rady Sześciu (AR1002) (3)

Reprezentuje władzę Athkatli.