Dzieci Bhaala - Children of Bhaal

Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Taktyki - wprowadzenie (Cienie Amn)

by Mefren & Kinski


Zmiana taktyki pozwala często pokonać "niepokonanych" wrogów.
Zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi opcjami i zdolnościami...

Mefren: Witaj strudzony Poszukiwaczu Przygód! Twe przybycie tutaj świadczy o tym, iż podczas swej podróży po Krainach natrafiłeś na jakąś potężną Bestię, której pokonanie wydaje Ci się niemożliwe. Otóż NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Każdego przeciwnika da się pokonać, a naszym zadaniem jest w tym Tobie dopomóc! Możesz więc odetchnąć z ulgą - na pewno coś zaradzimy...

Słowem wstępu powiem, że przedstawiamy tu taktyki walk z najtrudniejszymi przeciwnikami na jakich natrafisz podczas swej podróży po świecie Baldur's Gate 2! Poziom i umiejętności postaci w czasie konkretnego starcia, dopasowuję według własnego doświadczenia i mam nadzieję, iż nie są one zawyżone/zaniżone w stosunku do rozwoju Twej postaci. Podawane taktyki pisane są raczej pod skład wieloosobowej drużyny z uwzględnieniem zdolności różnych Klas. Ja grałem wojownikiem - berserkerem, a w teamie miałem jeszcze: Minsca, Keldorna, Anomena, Jana i Edwina... Tak więc czterech zbrojnych i dwóch Magów, a w tym także kapłana i złodzieja.

Oczywiście podawać będę uczciwe i ciekawe techniki walki z naszymi oponentami, co nie znaczy, że nie ma łatwiejszych sposobów na ich pokonanie - o czym zresztą napomknę! OK! Szykuj więc swe Ostrza, zakładaj Pancerz, zapamiętuj Czary i... pomódl się do swego bóstwa - w cokolwiek tam wierzysz! Gotowy!? ZACZYNAMY!!!

PS: z góry przepraszam wszystkich „wyjadaczy” za laictwo, ale taktyk tych nie podaję dla Was, tylko dla początkujących, więc zabraniam się ŚMIAĆ! :)


Kinski: Moja drużyna liczyła sobie tylko 4 osoby - czarownica, Korgan, Aerie i Cernd. Pod względem charakterów dość bezpieczne - żadnych konfliktów i potencjalnych odejść z drużyny. Dopiero po Czarowięzach dokooptowałem Imoen i to nie tyle z braku złodzieja, co z litości. Cienie Amn skończyłem na ok. 15 poziomie, ze smokami rozprawiałem się na ok. 10-11 (Aerie jako wieloklasowiec na ogół o ok. 2 poziomy niżej). Ważne, żeby w drużynie był porządny mag, kapłan/druid i jakiś zbrojny - w tej kolejności (nie pytajcie dlaczego nie ma złodzieja). Ale z tym nikt raczej nie będzie miał problemu. Ze względu na przeznaczenie nie będę opisywał porad do gry solo. O tym, jak walczyć z poniższymi przeciwnikami samotnym błaznem będzie można poczytać w innym miejscu...Uwaga: Cóż, przez sam fakt opracowania wybranych taktyk Autorzy nie zwolnili czytających niniejsze opracowanie z prób opracowania własnych - do dzielenia się nimi z nami - zapraszamy... Możesz to uczynić m.in. w tym temacie...