Dzieci Bhaala - Children of Bhaal
Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Taktyki - wprowadzenie (Tron Bhaala)

by Kinski


Zmiana taktyki pozwala często pokonać "niepokonanych" wrogów.
Zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi opcjami i zdolnościami...

Kinski: Po pokonaniu smoków, Łowców Niewolników (Spaczony Run, Strzeżony budynek), liszów, Kangaxxa, Bodhi i oczywiście samego Jona Irenicusa przyszła kolej na następnych przeciwników, którzy mieli to nieszczęście, że stanęli nam na drodze, tym razem do zdobycia Tronu Bhaala. W dodatku do Cieni Amn walki odgrywają kluczową rolę i mimo zdolności wysokiego poziomu, wymagają odpowiedniego podejścia. Walczyć będzie się głównie z innymi Dziećmi Bhaala, a na końcu z Panią o Czarnym Sercu.

Zakładam, że większość graczy prowadzi drużynę złożoną z wielu postaci. Ja miałem w swojej ekipie Czarownika, Sarevoka (przerobionego na walkę 2 broniami – cepy bojowe, katany; zresztą może go zastąpić Korgan czy nawet Minsc lub Valygar), Imoen (zaczyna jako złodziej 13/mag - ją też przerobiłem - jak dla mnie powinna zaczynać jako złodziej z możliwością dwuklasowania. Tak też zrobiłem. W sumie można wziąć Jansena - może i nawet lepiej) i Cernda (dla Plagi owadów, Pełzającej zagłady i Piękna natury). Optymalną opcją jest też zaimportowanie drużyny z Cieni Amn – przede wszystkim ze względu na ekwipunek – bronie, czary i inne pomocne przedmioty.

Ze względu na mnogość możliwych kombinacji, czarów i broni trudno jest opisać taktykę jako taką, dlatego dość istotną rolą będą odgrywać wskazówki i porady. No i oczywiście trochę technikaliów. W taktykach jest bardzo mało zdolności wysokiego poziomu, choć przyznam, że naprawdę trudno grać, tak, żeby nie nabijać sobie leveli. Np. W Cieniach Amn dość łatwo jest zdobyć 20 poziom, a ja starałem się skończyć je jak najmniejszym sumptem expodajnym. Tak czy inaczej chodzi o to, że 20-poziomowa ekipa poradzi sobie ze wszystkim.Uwaga: Cóż, przez sam fakt opracowania wybranych taktyk Autor nie zwolnił czytających niniejsze opracowanie z prób opracowania własnych - do dzielenia się nimi z nami - zapraszamy... Możesz to uczynić m.in. w tym temacie...