Dzieci Bhaala - Children of Bhaal
Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Tworcy Baldur's Gate II: Cienie Amn

by Torn


Black Isle Studios

Dyrektor Oddziału

Feargus Urquhart

Producent
Chris Parker

Zastępca producenta
Douglas Avery

Produkcja dźwięku/lokalizacja
Fred Hatch

Menedżer oddziału
Benson

Asystent oddziału
Primo Pulanco

Starszy menedżer ds. PR
Lisa Bucek

Menedżerowie marketingu
Margo Engel
Stacy Bremmer

Grafiki promocyjne
Jason Manley

Specjalne podziękowania:
Twórcy ‘Icewind DaleTM’ za to, że pozwolili nam wykorzystać część ich potworów oraz za rady w rozwiązywaniu problemów, na jakie natykaliśmy się w czasie produkcji. Ludzie z Elephant and Castle and Delta Centre Suites - Eaton Centre za gościnność i entuzjazm. Grupy QA za to, że zgodzili się zostać honorowymi obywatelami Kanady i dla dobra projektu żyć z dala od swych rodzin.




Bioware Corp.

Poświęcone pamięci Dana Walkera

Produkcja

Producenci wykonawczy:
Ray Muzyka
Greg Zeschuk

Produkcja:
Ben Smedstad (Producent)
Nathan Plewes (Kierownik produkcji)
Andrew ‘Colonel Bob’ Nobbs (Kierownik produkcji)




Projekt

Główni projektanci
James Ohlen (Kierownik projektu, BioWare)
Kevin Martens

Główny zespół projektantów
Dave Gaider
Brent Knowles
Luke Kristjanson
John Winski
Scenariusz i wpisywanie danych
Andrew ‘Colonel_Bob’ Nobbs
Mike Geist
Kevin Craig
Ross Gardner

Dodatkowe projekty
Rob Bartel
Drew Karpyshyn
John Gallagher

Oryginalny projekt gry Baldur’s Gate
James Ohlen
Ray Muzyka
Scott Greig
Greg Zeschuk




Programowanie

Główny programista
Mark Darrah

Programiści
Daniel Morris
Paul Roffel

Programowanie sieciowe
Mark Brockington
Paul Roffel

Główny programista narzędziowy
Don Moar

Oprogramowanie narzędziowe
Marc Audy
Patrick Chan
Aaryn Flynn
Jeremy Sheldon
Chris Christou

Dodatkowe programowanie
Noel Borstad
Rob Boyd
Mark Brockington
Howard Chung
Michael Devine
Brenon Holmes
Casey Hudson
Charles Randall
Gilles Beauparlant

Programowanie Infinity Engine
Gilles Beauparlant
Mark Brockington
Mark Darrah
David Falkner
Scott Greig
(Kierownik programistów)
Daniel Morris
Cameron Tofer
John Winski
Don Yakielashek




Kontrola Jakości

Scott ‘Lizardman’ Langevin (Główny QA)
Raymond ‘eataTREE’ Prach
Scott ‘do I have to go home now?’ Horner
Derrick ‘the Underdork’ Collins
Jonathan ‘Spud’ Epp
Karl ‘Lord of the Stage’ Schreiner
Nathan ‘Road Trips’ Frederick
Ross ‘I don’t need no stinkin’ quote!’ Gardner

Dodatkowe QA
Noel Borstad
Brenon Holmes
Scott Rodrique
Bob McCabe
Aidan Scanlan
Preston Watamaniuk
Keith Soleski

Grafika I Animacja

Dyrektor artystyczny
Marcia Tofer

Grafika koncepcyjna
John Gallagher (Kierownik artystyczny, BioWare)

Główni graficy
Dean Andersen
Matt Goldman
Kelly Goodine
Yunkyung Kim
Arnel Labarda
Chris Mann
Elben Schafers

Stworzenie GUI
Todd Grenier

Dodatkowe GUI
Matt Goldman

Portrety i grafika promocyjna/marketingowa
Mike Sass

Dodatkowa grafika promocyjna/portrety
Matthew Goldman
Todd Grenier
Marc Holmes
Dodatkowi graficy
Mike Grills
Rob Sugama

Animacja tła i efektów specjalnych
Chris Mann
Elben Schafers
Russell Rice
Alex Scott

Grafika z Baldur’s GateTM oraz OzWM
(ponownie wykorzystana w BG2)

Cassidy Scott
Dan Walker
Kalvin Lyle
Marc Holmes
Scott Greig




Animacja Gry

Główny animator
Steven Gilmour

Animacja
Rick Li
Henrik Vasquez
Enrique Deo Perez
Larry Stevens
Tony de Waal

Reżyseria animacji
David Hibbeln
(Director of Art, BioWare)




Filmy

Modelowanie
Cassidy Scott
Mike Sass
Alex Scott
Elben Schafers
Lindsay Jorgenson

Dodatkowe modelowanie
Ryan Blanchard
David Hibbeln
Matthew Goldman

Tekstury
Mike Sass
Matthew Goldman
Ryan Blanchard
Marc Holmes

Dodatkowe tekstury
Enrique Deo Perez
Rick Li
Yunkyung Kim

Skrypty
Steve Gilmour
Luke Kristjanson
Dave Hibbeln

Grafika koncepcyjna
John Gallagher
Mike Sass
Marc Holmes

Plansze
Kelly Goodine
Steve Gilmour
Dave Hibbeln

Wideo
Matthew Fisher

Animacja
Steve Gilmour
Enrique Deo Perez
Tony de Waal
Rick Li
Larry Stevens
Henrik Vasquez
Effect Animation
Russell Rice
Tony de Waal
Alex Scott
Dave Hibbeln

Oświetlenie i ustawienie scen
Mike Sass
Rick Li
Enrique Deo Perez
Russel Rice

Dodatkowe oświetlenie i ustawienie scen
Ryan Blanchard
Steve Gilmour
Henrik Vasquez
David Hibbeln
Larry Stevens

Reżyseria animacji
David Hibbeln
(Director of Art, BioWare)

Dźwięk
David Chan

Menadżer ds komunikacji
Brad Grier

Twórcy/edytorzy instrukcji
James Ohlen
Lukas Kristjanson
Drew Karpyshyn
Ray Muzyka

Dodatkowe teksty do instrukcji
Ross Gardner
Kevin Martens

Asystenci wykonawczy
Juliette Irish
Theresa Baxter
Teresa Stevenson

Administratorzy systemu
Dave Hamel
(Główny administrator)
Michael K. Nudel
Chris Zeschuk




Interplay

Dźwięk

Główny reżyser dźwięku
Charles Deenen

Kierownik masteringu
Craig Duman

Projekt dźwięku
Charles Deenen
Ann Scibelli
Paul Menichini
Tim Walston (Soundstorm)
David Farmer
Al Nelson
Mike Kamper
Adam Levenson
John Morris (Stone Age Technology)

Opracowanie dźwięku
Stephen Miller
JP Walton
Frank Szick
Caron Weidner
(Eight Ball Sound)

Nagrywanie efektów dźwiękowych
John Fasal
Charles Deenen
Al Nelson
Ana Deenen
Frank Szick
Chris Borders

Muzyka
Michael Hoenig (Metamusic Productions)

Opracowanie muzyczne
Rick Jackson
Ron Valdez
Howard Drossin
(Yo11 Productions)

Mastering
Craig Duman
Frank Szick
Tom Baker
(Ostateczny mastering)

Pomoc przy masteringu
Ron Valdez

Casting i nadzór nad nagraniami głosów
Chris Borders

Edycja głosów postaci
Stephen Miller
JP Walton
Frank Szick
Jeremy Simpson

Inżynier dźwięku
Mike Draghi

Asystent inżyniera
Eric Lewis
Walla Casting:
Barbara Harris Loop-Group

Casting
Walla Recorded at:
WarnerBrothers Hollywood

Dodatkowy casting
Lisa Wasserman
(Virtual Casting)




Filmy

Re-Recording Mixer
Lance Brown
Marc Fishman

Projekt dźwięku
Tim Gedemer (Audio Group)
Foley Mixer
Eric Thompson (EFX)
Foley Artist
Laura Macias (EFX)

Muzyka
Howard Drossin
(Yo11 Productions)
Zmiksowano w 4MC w systemie
Dolby Surround
Dziękujemy Shannon Woods za pomoc w czasie Renaissance Pleasure Faire.

Usługi wideo
Dan Williams
Dave Cravens
Bill Stoudt

Kontrola jakości

Kierownik kontroli jakości
Michael Motoda

Menedżer kontroli jakości
Greg “Moose” Baumeister

Menedżer oddziału KJ
Monica Vallejo

Kierownicy projektu KJ
Edward Hyland
John Kirkland
Damien Evans
Eric Fong
Erick Lujan

Główni testerzy KJ
Henry Lee
Dany Martinez
Kris Giampa
Gary Tesdall
Harold Kim
Brad Dutton

Testerzy KJ
Damien Foletto
David Vodhanel
Albert Perez
Adam Parker
Thomas Edmonds
Greg Didieu
Mark Holtzclaw
Matt Golembiewski
Don Ramakers
Michael Los
Rafael Lopez
John Hoover
Joe isip
Eric Pribish
Joseph Chang
Reuben Park

Technicy KJ
Bill Delk
Tom Quast

Kierownik kompatybilności
Derek Gibbs

Technicy kompatybilności
Josh Walters
Dave Parkyn
Jack Parker
Tony Piccoli
Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy przyjechali do Kanady




Marketing

Menedżer ds marketingu
Margo Engel

Starszy menedżer ds PR
Lisa Bucek

Webmasterzy
Sean Patton
Ed Arandia
Steve Jobes
Terry Spier
Sandi McCleary

Menedżer kreatywny
Kathy Helgason

Menedżer handlu
Kathryne Wahl

Projekt i układ instrukcji
Lee Fleshman




Polska Wersja Językowa

Kierownik projektu
Marcin Iwiński

Kierownictwo produkcji polskiej wersji językowej
Paweł Składanowski

Wsparcie techniczne
Maciej Marzec

Realizacja wersji polskiej
Stanisław Iwiński

Tłumaczenia
Marcin Bojko
Michał Bojko
Ryszard Chojnowski
Sławomir Dymczyk
Radosław „Regis Vercore” Gieła
Krzsysztof[sic] Gonciarz
Marek Król
Piotr Pajerski
Maciej „Alvarez” Prykowski
Bartłomiej Walczak
Mirosław Wiącek
Leszek Smutek
Marcin Zaród
Łukasz Zieliński

Głosów użyczyli
Piotr Fronczewski
Jan Kobuszewski
Krzysztof Kolberger
Gabriela Kownacka
Marek Perepeczko
Jan Piechociński
Henryk Talar
Wiktor Zborowski
oraz
Georgi Angiełow, Andrzej Arciszewski, Mirosława Bartsch, Witold Bieliński, Elżbieta Bielińska, Jarosław Boberek, Piotr Boruta, Katarzyna Brzozowska, Michał Burbo, Andrzej Butruk, Ryszard Chojnowski, Waldemar Dolecki, Maciej Dużyński, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Stanisław Iwiński, Paweł Jaroszewicz, Beata Jucejko-Pałęcka, Małgorzta Kaczmarska, Urszula Karcz-Ostrowska, Hanna Kinder-Kiss, Jacek Kiss, Henryka Korzycka, Artur Kruczek, Janusz Marcinowicz, Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Mikołaj Mueller, Beata Pałęcka, Wojciech Pałęcki, Elżbieta Pejko, Andrzej Perzyna, Beata Perzyna, Jan Plewako, Jacek Poniński, Aneta Płuszka, Robert Płuszka, Anna Porusiło-Dużyńska, Krzysztof Prygiel, Piotr Tworek, Ewa Scholl, Wojciech Słupiński, Piotr Wyrzykowski




Dtp

Kierownik artystyczny
Robert Dąbrowski

Specjalista ds. DTP
Danuta Sutkowska

Opracowanie graficzne
Maria Walewska




Produkcja

Kierownik produkcji
Michał Bakuliński

Menedżer ds. produkcji
Magdalena Justyna




Marketing

Marcin Marzęcki
Krzysztof Szulc
Anna Gajda
Krzysztof Szarski
Bartosz Antoniak




Menedżer Produktu

Michał Gembicki
Mariusz Duda
Anna Stanulewicz