Dzieci Bhaala - Children of Bhaal
Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

AR7000 - Knieja Otulisko
by ShinigamiPora rozpocząć podróż po Kniei Otulisko, by dowiedzieć się, co kryją te lasy oraz jaki ma to związek z brakami żelaza na Wybrzeżu Mieczy.

Na południu spotkamy bandę Tasloi (1), o których wspominał nam już wcześniej Gurke z Beregostu. Wybijamy wszystkie Tasloi (35 PD/sztuka), a przy jednym z nich znajdziemy Płaszcz niewykrywalności. Jeśli chcemy, możemy go teraz zanieść Gurkowi, a jeśli nie, poczekać, aż zakończymy nasze sprawy w Kniei Otulisko. Jeśli przyniesiemy mu płaszcz, odpowie, że go nie chce i możemy go sobie wziąć (300 PD).

Przy domku (3) znajdującym się mniej więcej pośrodku lokacji spotkamy Aldetha Sashenstara (2), który prosi nas o ochronę przed zbliżającymi się druidami. Seniyad, który zaraz się pojawi w obstawie 3 innych druidów twierdzi jednak, że Aldeth ze swoimi przyjaciółmi zabili innego druida. Jeżeli pomożemy Aldethowi (2000 PD) i zabijemy druidów (Seniyad 4000 PD, Pierścień przyjaciela Zwierząt: 'Pierścień Druida', pozostali druidzi 120 PD/sztuka), to potem otrzymuje się od niego misję we Wrotach Baldura. Jeżeli stanie się po stronie druidów (2000 PD) i zabije Sashenstara (650 PD, Miecz półtoraręczny +1,+3 przeciw Zmiennokształtnym, mikstura heroizmu, diament), to Dabron (Ciężka Kusza Celności), który szuka zemsty za śmierć brata, czeka na nas we Wrotach Baldura na mapie AR7700. Aldetha można jednak okraść z tego miecza oraz z mikstury heroizmu i diamentu.

Uwaga: Zadanie jest zależne od naszej reputacji i charyzmy. Jeśli charyzma będzie na poziomie około 12, a reputacja poniżej przeciętnej, wtedy nie otrzymamy tego zadania.

W domku (3) znajduje się zamknięta skrzynia, w której znajdziemy miksturę niewrażliwości, eliksir zdrowia, 2 strzały ogniste i lodowe.

Na północnym zachodzie, na małym moście możemy spotkać Corana (4), NPC, którego będziemy mogli przyłączyć do drużyny. Powie, że Burmistrz Beregostu, który znajduje się w Świątyni Pieśni Poranka, wyznaczył nagrodę za głowę Wywerny, które napadają na karawany. Gniazdo Wywern znajduje się na mapie AR8500 (Przeprawa Otulisko). Burmistrz zapłaci nam 2000 szt. złota za głowę Wywerny. Niestety, weźmie on tylko jedną, ale na szczęście pozostałe możemy sprzedać np. w Gospodzie Feledeposta za 500 szt. zł/sztuka. Jeśli się zgodzimy wspomóc go w polowaniu, Coran dołącza się do drużyny. Nagrodę od burmistrza dostaniemy także wtedy, jeśli nie przyłączymy Corana.NPC do przyłączenia:


CORAN - Wojownik/Złodziej, Elf, Chaotyczny Dobry, Mężczyzna
Statystyki: 14|20|12|14|9|16.