Kaplani Oghmy - Clerics of Oghma

Dark Side of the Sword Coast (BGT)Bardo Furfoot

by Shinigami (+ Ascaephel)


Siła: 12 Imię: Bardo Furfoot
Zręczność: 19 Płeć: Mężczyzna
Kondycja: 13 Rasa: Niziołek
Inteligencja: 11 Klasa: Złodziej
Mądrość: 11 Charakter: Neutralny Dobry
Charyzma: 14
Biografia:

Bardo Furfoot, niziołek z sennej wioski Gullykin, od małego cechował się niespokojną duszą. Dodatkowo naczytawszy się książek, zapragnął sam przeżyć kilka przygód. Inni mieszkańcy Gullykin z niepokojem kręcili głowami, patrząc na rozmarzonego ziomka.

Okazja nadarzyła się, gdy wioskę obiegła wieść o zbliżającym się Leśnym Smoku. Gandolar Szczęśliwa Stopa zorganizował grupę gotową powstrzymać smoka i był wśród nich również Bardo.

Miejsce spotkania:

W piątym rozdziale kiedy Nashkel zagraża niebezpieczeństwo ze strony smoka musimy udać się na lokację 5500 by go zabić. Niedaleko smoka spotkamy Gandolara Szczęśliwą Stopę z drużyną innych niziołków którzy wycofują się bo są za słabi. Pozostaje tylko Bardo którego można przyłączyć do drużyny. Ma on ciekawe strzały stworzone specjalnie do walki przeciw smokom.

Ascaephel:

Złodziej, który chce pomóc ubić pewną jaszczurkę. Poza ciekawym ekwipunkiem niczym nie zaskakuje, o ile miałeś Imoen od początku nawet nie zastanawiaj się nad zmianą.

Ocena: Zalety: Wady:
4/10 - złodziej jak złodziej, postrzela z łuku, coś otworzy... - niczym się nie wybija ponad przeciętność
Shinigami:

Jako złodziej jest świetny. Trochę dość późno się go przyłącza. Jeśli mamy np: Imoen, którą zdualowaliśmy na maga lub Safanę to możemy się zastanawiać czy go przyłączyć.

Ocena: Zalety: Wady:
6/10 - 4x cios w plecy - słabe Trak0
- średnie rzuty obronne - mało PŻ
- wysoki poziom umiejętności złodziejskich - słabe KP