Kaplani Oghmy - Clerics of Oghma

Dark Side of the Sword Coast (BGT)Conchobhair Strongblade

by Shinigami (+ Ascaephel)


Siła: 18/35 Imię: Conchobhair Strongblade
Zręczność: 12 Płeć: Mężczyzna
Kondycja: 15 Rasa: Człowiek
Inteligencja: 11 Klasa: Paladyn
Mądrość: 14 Charakter: Praworządny Dobry
Charyzma: 17
Biografia:

Conchobhair pochodzi z Waterdeep. Jest najmłodszym z czworga synów wpływowej rodziny w Waterdeep. Jednak jako najmłodszy w rodzinie nie liczył na zbytnią troskę innych i dlatego w wieku 20 lat opuścił dom. Na początku został paladynem, jednak nudziła go dyscyplina świątynna. Podczas jednej z wypraw z Waterdeep do Wrót Baldura spotkał wojownika Fergusa Ravenskilla. Fergus był porywczy i większość ze swego ponad pięćdziesięcioletniego życia spędził na polach walki. Razem spędzili kilka miesięcy na szlaku, gdzie opowieści Ravenskilla zaintrygowany młodzieńca. Jednak opowieść o potyczce z niebieskim smokiem zaważyła na dalszych losach Conchobhaira, który przy swoim towarzyszu przez następne 6 lat poznawał wszystkie możliwe aspekty sztuki wojennej. I tak pewnego dnia stanęli oko w oko z czerwonym smokiem, który już wcześniejsze spotkanie z Fergusem przypłacił stratą oka. Niestety w bitwie Fergus zginął, a Conchobhair poprzysiągł śmierć wszystkim napotkanym smokom

.
Miejsce spotkania:

Conchobhair siedzi w gospodzie w Nashkel. Na początku twierdzi że przebył daleką drogę i musi odpocząć. Jednak w 5 rozdziale po rozmowie z zastępcą burmistrza Conchobhair proponuje że przyłączy się do drużyny.

Ascaephel:

Paladyn, i to nie byle jaki, lubi zabijać smoki; ale co jest najważniejsze - SPRAWDŹCIE JEGO POCZĄTKOWY SPRZĘT! Coś pięknego.

Ocena: Zalety: Wady:
9/10 - sprzęt początkowy - klasa (dla złych drużyn)
- potęga - stosunkowo późno można go przyłączyć
 
- klasa (dla dobrych drużyn)
Shinigami:

Bardzo dobry paladyn. WARTO zastanowić się nad jego przyłączeniem do drużyny.

Ocena: Zalety: Wady:
7/10 - interesujące przedmioty - brak większych minusów
- średnie rzuty obronne  
- średni poziom PŻ  
- świetny w pierwszej linii zwłaszcza w starciu ze smokiem