Kaplani Oghmy - Clerics of Oghma

Dark Side of the Sword Coast (BGT)CuChoinneach

by Shinigami (+ Ascaephel)


Siła: 17 Imię: CúChoinneach
Zręczność: 15 Płeć: Mężczyzna
Kondycja: 15 Rasa: Półelf
Inteligencja: 10 Klasa: Kapłan / Łowca
Mądrość: 16 Charakter: Chaotyczny Dobry
Charyzma: 14
Biografia:

Niewiele wiesz o CuChoinneachu i jego wilku cienia. Nie wiadomo skąd pochodzi, ani dokąd zdąża. Widać jednak, że stracił tak charakterystyczną dla swojej rasy chęć życia. Elf jest bardzo małomówny, ale z jego zdawkowych odpowiedzi wynika, że podporządkował wszystko tylko jednemu celowi: Zniszczyć Lorda Daerthmaca!.

Miejsce spotkania:

W 5 rozdziale kiedy zostanie porwany synek burmistrza CúChoinneacha spotkamy na lokacji powyżej Nashkel (Lokacja 4300 a konkretniej na południu lokacji). Poda on lokację porywacza syna burmistrza i chce się dołączyć do drużyny by nas wspomóc w walce z nim.

Ascaephel:

Uwaga, uwaga - absolutny KILLER wśród nowych NPC. 5 stałych ataków na rundę, kombinacja czarów druida i kapłana, walczy sejmitarem (chociaż klasa kapłana na to nie pozwala), do tego posiada takiego miłego psiaka, który też jest rzeźnikiem. Absolutny MUST HAVE (szkoda, że nie można go przyłączyć na stałe).

Ocena: Zalety: Wady:
11/10 - WSZYSTKO! jest niesamowity - nie można go mieć na stałe :(
Shinigami:

Najpotężniejszy ze wszystkich przyłączanych NPC. Prawdziwa jednoosobowa armia. Na dodatek ma do wsparcia swego wilka. Jedyna wada to to, że odłącza się po wykonaniu zadania z lordem Daerthmacem.

Ocena: Zalety: Wady:
10/10 - 5 ataków na rundę - odłącza się po wykonaniu zadania z Lordem Daerthmacem
 
- średnie KP
- łowca/kapłan  
- wilk towarzysz  
- przyzwoita liczba PŻ  
- średnie rzuty obronne