Kaplani Oghmy - Clerics of Oghma

Dark Side of the Sword Coast (BGT)Ferthgil Zabojca Trolli

by Shinigami (+ Ascaephel)


Siła: 18/72 Imię: Ferthgil Zabójca Trolli
Zręczność: 17 Płeć: Mężczyzna
Kondycja: 19 Rasa: Krasnolud
Inteligencja: 7 Klasa: Wojownik
Mądrość: 12 Charakter: Neutralny Dobry
Charyzma: 5
Biografia:

Ferthgil wychowań się w Chmurnych Szczytach, a jego ojciec, Breachin Zabójca Trolli był wędrownym kowalem podróżującym po nadbrzeżnych szlakach. Breachina spotkała jednak wczesna śmierć podczas przypadkowego starcia z Verbeegami w Chmurnych Szczytach, a młody Ferthgil tułał się sam dzierżąc jedynie topór ojca. Wtedy właśnie spotkał Gulmotha Stoneheartha an Alaghor, kapłana Clanggedina Srebrnobrodego. Gulmoth dostrzegł zdolności Ferthgila i wychował go na oddanego sługę dobra w imię krasnoludzkiego boga wojny. Potem, wiedziony wewnętrzną potrzebą, Ferthgil wyruszył w podróż po ziemiach Faerunu.

W czasie tych podróży zaprzyjaźnił się z innym gorącokrwistym, młodym krasnoludem Tearlacem Truehammerem. Tearlac i Ferthgil byli przyjaciółmi na dobre i złe, a przyjaźń ta pozwalała Ferthgilowi znowu poczuć rodzinne więzy.

Miejsce spotkania:

W 5 rozdziale w pewnym momencie Otho poprosi nas o poszukanie jego syna. W tym celu udajemy się na lokację 4300 i niedaleko obozowiska orków znajdujemy wejście do jaskini. Po zejściu dość głęboko w dół spotkamy Ferthgila, który powie że syn Otho nie żyje a on sam z chęcią się do nas przyłączy.

Ascaephel:

Ot, krasnoludzki wojownik. W chwili, gdy go spotkasz, jego sprzęt nie powinien cię już zaciekawić. Brać tylko w przypadku, gdy potrzebne nagłe wsparcie pierwszej linii.

Ocena: Zalety: Wady:
5/10 - przydaje się w pierwszej linii - nie zachwyca
- może używać krasnoludzkiego sprzętu dla wojowników (w NTotSC to duży plus) - przeciętniak

 
Shinigami:

Dość krzepki wojownik. Spotykamy go jako ostatniego ze wszystkich nowych NPC. Można się zastanowić nad jego przyłączeniem jednak błąd w liczbie exp. wymaganego do następnego awansu uniemożliwia awansowanie go.

Ocena: Zalety: Wady:
8/10 - szczątkowa regeneracja jeśli nosi swoją zbroję, która daje mu +2 do kondycji - sporo exp by awansować na następny poziom (najpewniej błąd w tworzeniu postaci)
- dużo PŻ  
- niskie Trak0  
- niskie rzuty obronne  
- niskie KP