Kaplani Oghmy - Clerics of Oghma

Dark Side of the Sword Coast (BGT)Jet'laya

by Shinigami (+ Ascaephel)


Siła: 13 Imię: Jet'laya
Zręczność: 14 Płeć: Kobieta
Kondycja: 14 Rasa: Półelf
Inteligencja: 15 Klasa: Kapłan / Mistrz Poznania
Mądrość: 15 Charakter: Praworządny Dobry
Charyzma: 12
Biografia:

Wuj Jet'layi, podobno szlachcic, wyruszył na poszukiwanie przygód. Podczas podróży spotkał i kilkakrotnie zostań uratowany przez przyszłego ojca Jet'layi, Torvina. Wówczas zostali przyjaciółmi i powrócili do Cormanthor. Będąc w mieście, Lennan (Le*non) przedstawił Torvina ojcu, znanemu arystokracie. W podzięce za opiekę nad synem Torvin, zostań przyjęty w mieście i stań się popularną postacią. Wkrótce też poznał matkę Jet'layi, a po ślubie zamieszkali na skraju pobliskiej kniei.

Kiedy Jet'laya i jej brat mieli sześć lat, Cormanthor zostań zaatakowany przez watahę nieumarłych, prowadzonych przez Vampire'a. Podczas gdy elfy broniły miasta, dzieci zostały ukryte. Wrogowie zostali przegnani, ale wśród ofiar znaleźli się także rodzice Jet'layi. Atak wywołał trwałe kalectwo starszej siostry, a całość wydarzeń spowodowała nienawiść Jet'layi do wszelkich form nieumarłych. Pomimo próśb pozostałej rodziny, gdy tylko osiągnęła odpowiedni wiek, opuściła rodzinne strony.

Miejsce spotkania:

Jet'laye spotkamy przed wejściem do gospody Pod Pomocną Dłonią (lokacja 2300) dopiero w 5 rozdziale. Rozmowa z nią rozpoczyna właśnie główne wątki w NTotSC.

Ascaephel:

Posiada dwie klasy (kapłan i mag - specjalista, co jest niespotykane przy jej rasie). Świetny czaromiotacz, świetna w walce z umarlakami, przeciętna w walce procą (ale czego oczekiwać przy magu/kapłanie...).

Ocena: Zalety: Wady:
7/10 - dobra na umarlaki - kiepska w walce otwartej
- ciekawe połączenie klas czarujących - trzeba na nią uważać
 
Shinigami:

Jet'laya to dość słaby NPC. Kiedy spotykamy ją większość naszej drużyny bije ją na głowę.

Ocena: Zalety: Wady:
5/10 - brak jakiś większych zalet - mało PŻ
  - słabe Trak0

- mało czarów ze względu na wieloklasowość