Jezdzcy Shaundakula - Riders of Shaundakul
Informacje Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

AR40PB - Polnocna Cytadela
by Vinci & morganLokacja

Lokacja główna

O Północnej Cytadeli i nękających ją problemach opowiedział Ci Książę Eltan podczas pierwszej rozmowy z nim. Udaj się do nowej lokacji i wejdź do Cytadeli (1).


Cytadela


Po wejściu (AR32PB) porozmawiaj z Satosem (1), pozwali Ci się rozejrzeć. Zacznij od wejścia na zachodzie (2), skieruj swe kroki od razu na drugie piętro. Tam możesz odpocząć, jeśli porozmawiasz z pokojówką, ale teraz porozmawiaj z Lenorem. Opowie Ci o Montgomerym, chce aby go znaleźć, da Ci zwój Przywrócenia, możesz też porozmawiać z Averym. Wróć na pierwsze piętro i porozmawiaj z Piquem. Rzuca on podejrzenia na Eldoda, niestety niewiele więcej z tej rozmowy wynika, tak to już jest z tym zadaniem, że trzeba chodzić po twierdzy rozmawiając z każdym, aż wszystko stanie się jasne. Wróć do głównej sali i tym razem wejdź w drzwi na północy (3), porozmawiaj z Hastenem i Utorem o wszystkim, o czym się da. Zejdź na dół i porozmawiaj z Scheltonem, głównym podejrzanym staje się Eldod. Za obrazem (x=525,y=88) znajduje się Zniszczona zbroja. Wróć na górę, powinna odegrać się scenka, to znak, że coś ruszyło do przodu. Po zabiciu Orpeho porozmawiaj z Brentawem. Wróć do głównej sali i wyjdź na zewnątrz.


Lokacja główna


Przy bramie (1) stoi Eldod, czas na rozmowę z nim, niezależnie od tego, co powiesz, zwieje do środka.


Cytadela


Ucieka zresztą do pokojów sypialnych (2), tych gdzie możesz odpocząć. Porozmawiaj z nim ponownie i to dwukrotnie, strasznie się zdenerwuje i gdzieś zniknie. Wróc do głównej sali - Satos ledwo zipie, po rozmowie umrze, jednak przekaże Ci klucz (NTKEYPB5) do Mauzoleum na północy lokacji, dostaniesz też 5000 PD.


Lokacja główna


Czas udać się na ostatnie starcie do Mauzoleum (2). Załatw Krotana (2500 PD), ma przy sobie Mitrylową pełną zbroję płytową +2 i Święty Pas Szybkości. W kokonach na ścianach i kryptach można znaleźć Ciało Montgomery'ego (NTMISC05), parę mikstur, Ninja-To +1 i Wakizashi +1.


Cytadela


Wróć do Cytadeli, z głównej sali idź do Świątyni przejściem na wschodzie (4). Zapytaj Kapłana Helma o zamknięty ołtarz. Teraz udaj się do pokojów sypialnych (2) i porozmawiaj z Averym, ten opowie Ci o kluczu do ołtarza znajdującym się gdzieś na wyspie (Lodowych salamander). Wróć do Lenore'a z ciałem Montgomery'ego, w nagrodę 2000 PD i +1 do reputacji.

W wersji nie-weidu quest ten ma różne zakończenia, w wersji WeiDU udało mi się osiągnąć tylko jedno.Powrót

Lokacja główna


Meandar na Wyspie lodowych salamander dał Ci klucz do ołtarza (NTKEYPB6). Z nim wróć do Północnej Cytadeli (1) i wejdź do środka.


Cytadela


Swoje kroki skieruj do świątyni (4) i otwórz ołtarz, zabierz z niego Święty Symbol Helma (NTMISC08), posłuży do otwarcia grobowca na Polach Umarłych.