Jezdzcy Shaundakula - Riders of Shaundakul
Informacje Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

BH1000 - Wzgorze Kosci
by Vinci (& morgan)Lokacja główna

Za drewnianą palisadą (3), w skrzyni jest Brązowy róg Walhalli (BHBHORN). 1 (wiedzie do Odludnego lasu) i 2 (wiedzie na Trójszczyt) to wyjścia z lokacji, pozostałe krawędzie są nieaktywne. Główny zamek (4) to kopia Warowni Nalii, tyle że wypełnioną po brzegi hobgoblinami, a nie trollami, nawet pułapki są w tych samych miejscach.

Parter zamku

Wejdź do środka. Parter jest praktycznie pusty, nie ma tu nic ciekawego, ani ważnego dla fabuły. Kamień łotrzyków w toalecie, trochę hobgoblinów, jeszcze jakiś podrzędny sprzęt, na części Cepu Bojowego Wieków nie licz ;) Pora udać się schodami na górę.

Piętro zamku


Wejdź tam gdzie w oryginale (1). Klucz do wszystkich drzwi jest w tym samym miejscu, co w Warowni d'Arnise (2). Telvar (3), poszukuje Brązowego rogu Walhalli, po dostarczeniu mu go zaatakuje Cię (600 PD), ma przy sobie Płaszcz ochrony +2 i Dziennik Telvara (BHTELVBK), który należy koniecznie dostarczyć Pelltarowi. W komnacie z posągami (4) do zdobycia jest Pierścień ochrony +2. Zejdź do piwnic (5), bo to nie koniec wrażeń.

Piwnice zamku


W środkowym pokoju (1) znajdziesz trzy zwoje ochrony przed nieumarłymi i trzy zwoje pomniejszego przywrócenia, przydadzą się później. W komnacie na północnym-wschodzie spotkasz Upiora (2), nie jest zbyt rozmowny, kończy się to walką (2000 PD), towarzyszą mu 4 ghule (650 PD). W skarbcu znowu kopia fantów od Nalii. W korytarzu (3) spotkasz iluzję ognistego olbrzyma, po zniszczeniu jej zejdź w dół do podziemi.

Podziemia zamku


Trafisz do nieco urozmaiconej kopii jaskiń wilkołaków. Skrzyni na południowym-wschodzie (2) pilnuje Widz (4000 PD) i Gazowe zarodniki wybuchające Zabójczą chmurą, w środku jest: Wolumin jasnych myśli i Płomienny miecz +2, można z nim nawet pogadać, jest mhroczny ;). W pomieszczeniu na północy (3) znajdziesz kolejne zwoje przywrócenia i dziennik, z którego wynika, że zwoje mogą pomóc szkieletowi stojącemu obok, rzuć na niego zaklęcie Pomniejszego Przywrócenia, w nagrodę dostaniesz od niego zwój Ograniczonego życzenia i 6000 PD. W zaułku na zachodzie (1) znajduje się statua pilnowana przez Golema z ciała, po oczyszczeniu jaskiń ze zła i zabiciu złego maga, wręczy Ci Hełm ochrony przed urokami. Z ciekawszych przedmiotów jest jeszcze Kostur Niebieskiego Smoka w skrzyni w (4) i radzę go przy sobie zatrzymać, nie sprzedawać ;)