Jezdzcy Shaundakula - Riders of Shaundakul
Informacje Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

BH2000 - Garrotten
by Vinci (& morgan)Pierwsza wizyta

Wioska jak wioska - jest tawerna (2), parę zgrupowanych w środku obszaru sklepów: Gelmarka i Lydii (10), Kraka (11) i Gilmiego (12) - wszystkie ze zwyczajnym sprzętem, w dodatku drogim. Należy się jednak do tej mieściny przyzwyczaić - na czas II części stanie się Twoją bazą wypadową.

Idź do świątyni (7) w północno-zachodnim rogu mapy, porozmawiaj z Basilem i wejdź za kotarę. Rozmowa nie potoczy się po Twojej myśli, Harper nie był w Brodzie Resten od dłuższego czasu, rzuca podejrzenia na Gildię zabójców, a odpowiedzialnym za kradzież od niego Rubinu zdaje się być Lothar. Udaj się więc do Lothara, znajdziesz go nieco bardziej na północ od świątyni (5), stoi na podeście. Przerwie rozmowę gdy tylko wspomnisz o kradzieży. Wejdź do domu obok którego stał (6), w środku jest Grecko i Eless, oboje powiedzą Ci, że w małym pokoju w rogu mieszkania mieszka Lothar, warto tam zajrzeć. Drzwi są zabezpieczone pułapką, szafka obok łóżka tak również. Jest w niej: Święty symbol Osprem (BHOSPREM), masz więc złodziejaszka. Z nowymi dowodami wróć do Świątyni i porozmawiaj z Basilem, okazuje się, że Lothar zniknął, ale jeszcze dziada dorwiesz. Na wschodzie znajduje się Teatr mistycznych obchodów (3), w środku jest Balmorrow, kolejny z podejrzanych. W czasie rozmowy z nim uzyskasz wiele informacji, wszystko wygląda na robotę Gildii zabójców, przyjdzie jego pomocnik Wilburn i powie, jeśli Twoja postać ma wystarczająco charyzmy i inteligencji, że wręczył Strunę kobiecie o imieniu Holga. Przyszła pora na wizytę w tawernie (2), jest na wschodzie, nieco na południe od teatru. Ciężko wejść do środka, aktywne wejście jest małe, ale się da, trzeba trochę pojeździć kursorem, (4478,2363) - w tym punkcie jest aktywne na pewno. W środku przy stole siedzi Wilfbur, za drobną opłatą opowie Ci o członkach Gildii zabójców, wygląda na to, że aż roi się od nich w tawernie. Na podstawie informacji uzyskanych od Wilfbura można sprowokować Basmara, ten wybiegnie z tawerny, a gdy wyjdziesz na zewnątrz, zaatakuje Cię razem z Oscarem i Philmarem, ale jest inny sposób, nieco lepszy, przynoszący więcej doświadczenia i przedmiotów. Porozmawiaj z Philmarem albo Oscarem, trzeba udawać, że chce się go zatrudnić, wyjawią Ci położenie Groty zabójców, tam masz się spotkać z kontaktem za parę godzin, odpocznij i ruszaj na południe. Mapa często szwankuje, podobno ten element jest niekompatybilny z komponentem Worldmap: Poprawiony czas podróży i widoczność, ale można się tam przenieść kodem, to nie stanowi problemu, wystarczy wpisać: CLUAConsole:MoveToArea('BH2300').

Druga wizyta

Wróć do Garrotten, kroki swe skieruj do tawerny (2) i porozmawiaj z Glamim, zapytaj o Abrahama, chwilę później pojawi się w tawernie, pójdź z nim porozmawiać w cztery oczy. Abraham rzuca podejrzenia na kogoś z Zamku Garrotten, ale nie bardzo wiadomo, co robić dalej. Wyśle Cię do Martina (4), druida żyjącego obok świątyni, być może on zna sposób na dostanie się do zamku Garotten (tak naprawdę to nie mieszka wcale tak blisko Świątyni, bardziej na północy obok studni; dodatkowo przy pierwszej rozmowie stoi na zewnątrz, pomiędzy zaznaczonym budynkiem a wspomnianą studnią). Martin nie jest kluczową postacią w modzie i nie trzeba z nim rozmawiać, żeby go ukończyć, no i dobrze, bo często rozmowa z nim szwankuje.

Jest jeszcze sprawa oczyszczenia Abrahama z zarzutów:

- Falpir w małym domku - stajni na południowym wschodzie (1) jest zamieszany w morderstwo, gdy z nim porozmawiasz, trzeba wrócić do Abrahama i porozmawiać o nim, potem znów wrócić do Falpira i zapytać o Oscara, dziecko opowie Ci wszystko. Otrzymasz 2000 PD i +1 do reputacji.

- W domku na południu spotkasz Bess (8), kapłankę Xerbo, opowie Ci o dziwnych istotach polujących na rybaków. To samo powie Ci Quenex w domku obok (9).

Trzecia wizyta

Wróć z dobrymi wieściami do Quenexa, dostaniesz 1000 PD, i Bess, ponownie 1000 PD.

Teraz jest pora, żeby się pokręcić trochę poza miastem, odpocząć trochę, przeczekać jakiś czas, gdy wrócisz do Garrotten, powinien pojawić się Ascue, który przeteleportuje Cię do Pani Burmistrz Arrness, żeby porozmawiać z Tobą w sprawie morderstwa. Rozmowa nie jest zbyt przyjemna, Arrness wyśle Cię z powrotem do Tawerny w Garotten, porozmawiaj z Glamim i spytaj go o Abrahama, dowiesz się, że zabrały go straże, to samo stało się z Harperem i Balmorrowem. Trzeba porozmawiać z Martinem, powie Ci, że pora szturmować Zamek Garrotten, aby uwolnić towarzyszy, do boju więc!

Czwarta wizyta

Wróć do Garrotten i zbierz pochwały. Możesz powiedzieć Glamimowi, że nie musi już pracować dla Arrness, bo właśnie zginęła z Twojej ręki ;) Wilfong w dowód wdzięczności wręczy Ci kamień łotrzyków. Zanieś Locindę Basilowi, aby zajęli się nią w świątyni (nagroda 600 PD). Pora zająć się zleceniodawcą morderstwa - Qualtonem, idź do świątyni z listem. Gdy tylko go zdemaskujesz, zaatakuje Cię (800 PD), następnie wróć ze wszystkim do Pelltara. W nagrodę za rozwiązanie sprawy dostaniesz 15 000 PD, odeślą Cię także do domu. Koniec.