Jezdzcy Shaundakula - Riders of Shaundakul

Informacje Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Instrukcja instalacji World of Baldur's Gate

by dradiel


1. Ściągnij instalator World of Baldur's Gate w wersji 1.68. Pliki instalacyjne spakowane są w formacie .7zip. Całość została podzielona na 6 części o łącznym rozmiarze 10,2 GB.

Download: cz. I, cz. II, cz. III, cz. IV, cz. V, cz. VI.

Download alternatywny I: cz. I, cz. II, cz. III, cz. IV, cz. V, cz. VI.

Download alternatywny II: cz. I, cz. II, cz. III, cz. IV, cz. V, cz. VI.


2. Zainstaluj gry: Baldur's Gate I & II oraz Icewind Dale I & II. Baldur's Gate II musi być zainstalowane w pełnej, polskiej wersji wraz z oficjalnym dodatkiem. Z powodu ochrony systemowej i w związku z tym problemów z instalacją WoBG nie należy instalować gry Baldur’s Gate II w domyślnie proponowanym katalogu Program Files. Trzeba wskazać inne miejsce na dysku. Jeśli ktoś natknie się na problemy w czasie instalacji, to proszę spróbować wyłączyć program antywirusowy oraz UAC.


W celu poprawnego działania konfiguracji WoBG wymagany jest Microsoft .NET Framework co najmniej w wersji 4 oraz Microsoft Visual C++ Redistributable Package (x86) w wersji minimum 2010.


3. Wypakuj instalator do głównego katalogu z Baldur’s Gate II.


4. Instalacja powinna być przeprowadzona z konta z uprawnieniami administracyjnymi. W przypadku, jeśli używasz konta z ograniczeniami, wcześniej musisz nadać sobie uprawnienia do zapisu i modyfikacji katalogu z grą, ewentualnie pełną kontrolę dla konta, z którego będziesz przeprowadzać instalację. Tak samo sytuacja się ma przy instalowaniu patchy.


5. Instalację rozpoczyna się poprzez uruchomienie pliku setup-WoBG.exe.


6. Na koniec instalator sprawdzi dostępność kolejnego patcha (aktualnie w związku ze zmianą serwera patch w czasie instalacji WoBG nie zostanie pobrany, trzeba go pobrać i zainstalować samodzielnie). Jeśli będzie dostępny to pobierze go i automatycznie przeprowadzi instalację. Gdyby z jakiegoś powodu, instalator nie dokonał patchowania gry w czasie instalacji WoBG, to w późniejszym czasie można skorzystać z opcji aktualizacyjnych w menu lub samodzielnie pobrać patcha (download: serwer 1, serwer 2, serwer 3). Poprawna instalacja powinna zakończyć się wywołaniem menu gry.