Kaplani Oghmy - Clerics of Oghma

The Darkest DayKagain

by Philoos
Imię:

Kagain


Płeć: Mężczyzna
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik (Zabójca trolli)
Charakter: Chaotyczny zły

Cechy:
Siła: 16
Zręczność: 12
Kondycja: 20
Inteligencja: 15
Mądrość: 11
Charyzma: 8

Poziom: 11
TraK0: 10
Liczba ataków: 3/2
Klasa pancerza: 10
Punkty życia: 115

Rzuty obronne:
Paraliż/Trucizny/Śmierć: 7
Berła/Różdżki/Laski: 9
Petryfikacja/Polimorfia: 8
Zionięcie: 8
Czary: 10

Biegłości:
Topór +++
Młot bojowy ++
Styl walki mieczem i tarczą ++

Wrodzone odporności:
Brak

Przedmioty:

Spopielacz trolli
Hełm
Zbroja paskowa
Tarcza średnia
Pas
Znoszone buty
10x Toporek

Dostępność: SoA

Romans: brak

Krótka charakterystyka postaci: Znanego z pierwszej część gry krasnoluda można spotkać w Bramach miasta. Nie jest już jednak zwykłym wojownikiem, ale Zabójcą trolli. Ta zmiana akurat nie wyszła Kagainowi na dobre. Podklasa jest niedopracowana i słaba (więcej w opisie podklas), a same trolle nie są jakimś większym wyzwaniem, by tworzyć specjalnie dla nich zabójcę. Własny przedmiot Kagaina też nie robi żadnego wrażenia. Przeznaczony do walki wręcz (wysoka kondycja zapewnia powolną regenerację), ale po założeniu innych przedmiotów (Rękawice zręczności bardzo wskazane). Pewny konflikt z Yeslickiem, jeśli posiadamy obu w drużynie. Postać ugłosowiona w języku angielskim.


Questy *Możliwe spoilery!!* : brakOceny i opinie:

Kinski: Leszcz i tyle. Nie ma wyskoku do Korgana, a tym bardziej do Yeslicka czy nawet innych zbrojnych (np. Minsc, Keldorn). Podklasa Zabójcy trolli to chyba jakiś żart, szczególnie w takiej formie, jakiej proponuje TDD. Trolle nie są jakimiś bardzo wymagającymi przeciwnikami, nawet, jak się ma zainstalowane utrudniacze typu Tactics czy Batlles... Ale autorzy TDD poszli w ilość, nie w jakość. Przykłady można mnożyć, a Zabójca trolli i Kagain, to świetnie pokazują.

Krasnolud ma jeszcze jedną wadę, która go praktycznie dyskwalifikuje - spieprzone rzuty obronne. Ze względu na najwyższą kondycję i rasę (krasoludy dostają premie do rzutów obronnych za kondycję, na każde 3,5 pkt. - +1 na berła/różdżki/laski i czary) - powinien mieć najlepsze, jednak tak nie jest. Ma rzuty jak człowiek. Od Korgana jego rzuty słabsze są aż o 5 pkt. Yeslick też zostawia go w tyle.

Do tego dochodzi brak zadań, mało (o ile są jakieś) interakcji z innymi (praktycznie tylko Yeslick, z którym ma konflikt).

Ale, żeby nie było, że to totalna ciamajda - można go przyłączyć dla jego toporka...