Kaplani Oghmy - Clerics of Oghma

The Darkest DayMontaron

by Philoos
Imię:

Montaron


Płeć: Mężczyzna
Rasa: Niziołek
Klasa: Złodziej (zawadiaka)
Charakter: Neutralny zły

Cechy:
Siła: 16
Zręczność: 17
Kondycja: 15
Inteligencja: 12
Mądrość: 13
Charyzma: 9

Poziom: 13
TraK0: 12
Liczba ataków: 1
Klasa pancerza: 4
Punkty życia: 65

Umiejętności złodziejskie:
Otwieranie zamków: 125
Wykrywanie pułapek: 95
Kradzież kieszonkowa: 115
Ciche chodzenie: 120
Krycie się w cieniu: 25
Wykrywanie iluzji: 0
Zastawianie pułapek: 0

Rzuty obronne:
Paraliż/Trucizny/Śmierć: 10
Berła/Różdżki/Laski: 8
Petryfikacja/Polimorfia: 9
Zionięcie: 13
Czary: 9

Biegłości:
Krótki miecz ++
Styl walki dwiema broniami +++

Wrodzone odporności:
brak

Przedmioty:
brak

Dostępność: SoA

Romans: brak

Krótka charakterystyka postaci: Powrót z BG1. Jednak zamiast wojownika/złodzieja posiada podklasę zawadiaki. Przyłączany po wykonaniu zadania dla Xzara (więcej w questach), w południowej części Doków. Nie posiada żadnych przedmiotów - jest goły, ale raczej niewesoły ;) Niemniej z uwagi na podklasę - stworzony do walki, najlepiej 2 broniami. Niezłych krótkich mieczy, w których ma specjalizację się trochę znajdzie (np. Maska, Miecz Arbane'a czy Poławiacz czarów z TDD). Ponadto ma spore umiejętności złodziejskie (ze względu na premie rasowe). Postać udźwiękowiona w wersji angielskiej modu.


Questy*Możliwe spoilery!!*: Zadanie wiąże się jedynie z jego przyłączeniem. Ptak (którym ma być Montaron) z siedziby Harfiarzy przyniesiony Xzarowi, tak samo jak w oryginalej części gry, polimorfuje się w zabójcę i uśmierca Xzara. Okazuje się jednak, że zabił klona Xzara, który chce byśmy uwolnili prawdziwego Montarona. Jego ciało znajdziemy w jednej z zamkniętych skrzyń na piętrze siedziby Harfiarzy. Później wystraczy już tylko przynieść je Xzarowi, obejrzeć cut-scenkę wskrzeszenia niziołka i przyłączyć go do drużyny.Oceny i opinie:

Kinski: Najlepszy złodziej w grze, jeśli chodzi o umiejętności złodziejskie. Niziołki mają największe premie - dlatego. Podklasa jest niezła, tylko żeby była skuteczna w walce wręcz, musi mieć z 20 poziom (premie co 5 poziomów, to trochę za dużo). Trzeba też kombinować, żeby mieć te 4 ataki na rundę - przekwalifikować na sejmitary - Belm/Kundan/Valiant. Potem dojdzie Użycie Dowolnego Przedmiotu i Szkarłatne ninja to. Jednak jest jeden problem - Adario, którego można zdwuklasować na maga...